banner15

Batman'da cezaevi camiye dönüştürüldü

Batman'ın Kozluk ilçesinde bulunan yaklaşık 50 yıllık cezaevi yıkılarak, yerine Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in de desteğiyle bin kişilik modern bir cami inşa edildi

Batman'da cezaevi camiye dönüştürüldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Batman'ın Kozluk ilçesinde bulunan yaklaşık 50 yıllık cezaevi yıkılarak, yerine bin kişilik modern bir cami yapıldı.

Kozluk ilçesinde bulunan yaklaşık 50 yıllık cezaevi yıkılarak yerine Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in de desteğiyle bin kişilik modern bir cami inşa edildi. Hz. Hamza Cami olarak yapımı tamamlanan cami, kılınan cuma namazının ardından ibadete açıldı.

Cami açılışında konuşan Kozluk Kaymakamı Orhan Aktürk, yıkımı gerçekleştirilen cezaevinin yerini cami yapılması için İlçe Müftülüğü'ne tahsis ettiklerini belirterek, caminin çok güzel olduğunu söyledi.

Aktürk, "Cemaati bol bir cami olmasını temenni ediyoruz. Bu ramazan ayında devletimize, polisimize, askerimize bol bol dua bekliyoruz." dedi.

İl Müftüsü Turgut Erhan ise cezaevi yerine cami inşa edilmesinin verdiği mutluluğu yaşadıklarını anlatarak, rahmetin, merhametin, şefkatin oluk oluk akmaya başladığı bir ramazan arifesinde böylesi bir camiyi açmanın çok anlamlı olduğunu belirtti.

Erhan, "Cezaevinin yerinde olması bizler için oldukça önemli. İlim, irfanın merkezi olan camide, ibadet mekanı olan insanların bilgilendirildiği, huzura erdiği ve huzur bulduğu bir mekanı açmanın huzurunu yaşıyoruz." ifadelerini kullandı.

İlçe Kaymakamı Orhan Aktürk ile Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'i ziyaret ederek destek istediklerini belirten Cami Dernek Başkanı Aydın Algan da ilçeye böyle bir cami kazandırılması konusunda kendilerine yardımcı olan Şimşek'e teşekkür etti.

Hz. Hamza Camisi'nin 580 bin liraya mal olduğu öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2016, 19:04
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48