banner15

Batman'dan Bengi Yıldız'a Kürtçe tepki

Geçtiğimiz günlerde Bodrum'da çekilmiş fotografları medyada yer alan Batman BDP milletvekili Bengi Yıldız'a memleketinden tepkiler devam ediyor

Batman'dan Bengi Yıldız'a Kürtçe tepki

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Geçtiğimiz günlerde bir ulusal gazetede Bodrum'da bira içerken çekilen fotoğrafları yayımlanan BDP'li vekil Bengi Yıldız'a memleketi Batman'dan ağır tepkiler geldi.

Batman'da yayımlanan Batman Postası Gazetesi 'Bengi, ev çi hale?' (Bengi, bu ne hal?) başlığıyla verdiği haberde dini değerlere saygılı bir kent olan Batman'ın milletvekilinin Ramazan günü Bodrum'da bira içmesini ve bikinili bayanlarla oturmasını eleştirdi.

Batman halkı da Ramazan ayında uygunsuz görüntüleri yayımlanan Bengi Yıldız'a tepki gösterdi. Batmanlılar, Bengi Yıldız'ın tövbe etmesi, manevi değerler ve ülkenin örf adetlerine saygılı olması gerektiğini söylüyor.

Bengi Yıldız, daha önce de Nevruz'da araçlara taş atarken yakalanmıştı. Geçtiğimiz günlerde ise 'Ankara'ya vergi vermeyelim.' sözüyle gündeme gelmişti.

BENGİ YILDIZ'DAN FOTOĞRAFLARA TEPKİ

BDP Batman Milletvekili Bengi Yıldız, bir gazetede tekneye binerken ve tatil yaparken bazı fotoğraflarının yayınlanmasına sert tepki gösterdi.

Bir aile dostunun düğünü için Bodrum'a gittiğini ifade eden Yıldız, şöyle konuştu: "Aile dostumun düğününe geldim. Onlarla beraber denize gittik, herkesin gittiği denize gittik. Herkesin binebildiği bir tekneye bindik. Nikah şahidiyim. Ama fotoğraflarda gayrı meşru bir ilişki varmış gibi ahlaksız bir sunum var. Habere 'beyaz Türklerin yeri' yazmışlar. Biz de Beyaz Kürt mü oluyoruz? Biz oraya gidemeyecek miyiz? Sunuş biçimi çok gayrı ahlaki. Milyonlarca liralık lüks yatlarda hayatımızı yaşıyormuşuz gibi sunulmuş. O tekne 150 kişilik bir tur teknesi. Sahibi de Batman'lı bir arkadaşımız. 150 kişi var o teknede. 150 kişi beraber makarna yemişiz. Bu bir aile tatili." Fotoğrafta yer alan kadının adının Deniz Uyan olduğunu belirten Yıldız, "Ailenin tamamı şu anda yanımda ve hepsi bu habere çok üzüntülüler" dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2011, 10:53
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35