banner39

Baykal'la ilgili doktorlardan 72'inci saat açıklaması

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İbiş, Deniz Baykal'ın sağlık durumuna ilişkin, "Kötüye gidiş yok, tam aksine bizi umutlandıracak olumlu, iyi bulguları elde ediyoruz" dedi

Güncel 19.10.2017, 13:49 19.10.2017, 13:49
Baykal'la ilgili doktorlardan 72'inci saat açıklaması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Erkan İbiş, Deniz Baykal'ın sağlık durumuna ilişkin, "Kötüye gidiş yok, tam aksine bizi umutlandıracak olumlu, iyi bulguları elde ediyoruz." dedi.

Prof. Dr. İbiş, şunları söyledi:

"72 saatin çok önemli ve kritik olduğunu, komplikasyonların olabileceğini söyledik. Bunların başında kanama ve ödem geldiğini de belirtmiştik. Bu süreçte en üst düzeyde bunları yaşadık. Ödem şiddetli oldu, kanama da oldu ancak son 24 saattir bu bulgularda herhangi bir ilerleme olmadığını, tam tersine bir gerileme olduğunu paylaşmak istiyorum.

Kötüye gidiş yok. Yaşamsal bulguları Deniz Bey'in iyi, hepsi kontrol altında. Nörolojik bulgularında iyiye doğru dönüş var. Düne göre kıyaslayacak olursak daha iyi durumda. Tomografi bulguları yine dünkü tomografiye göre daha iyi durumda. Bunlar da bizim umudumuzu yükselten, bizi sevindiren bulgular."

Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?