Bayraktar: Rant olmazsa ülke kalkınmaz!

Bakan Bayraktar, ülke kalkınmasına ilginç bir hüküm getirdi. Bayraktar, yatırım alanlarında arazi fiyatlarının normal olduğunu savunarak 'rant olmazsa ülke kalkınmaz' dedi

Bayraktar: Rant olmazsa ülke kalkınmaz!

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Çevre ve Şehircilik bakanı Erdoğan Bayraktar, 3. havalimanını kapsayan 8 ilçede arazi fiyatlarının artmasının doğal olduğunu belirterek halkın yapılacak yatırımları gördüğü için talep arttığını söyledi. Bayraktar rant iddiaları için ise, "Rant oluşmazsa ülke kalkınamaz" dedi.

Haberturk Gazetesi'nden Kübra Par'a konuşan Bakan Bayraktar, 'Müslümanlardan mucit olmaz' sözünden Kanal İstanbul'a, nükleer tesis projelerinden TOKİ konutlarının estetiğine kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu.

"RANT OLUŞMAZSA ÜLKE KALKINAMAZ"

İstanbul'un kuzeyinde her bölgeyi imara açmalarının söz konusu olmadığını belirten Bayraktar, sadece Kayaşehir'i büyütmek istediklerini söyledi. Şimdiden o bölgede arazi fiyatlarının arttığının hatırlatılması üzerine Bakan Bayraktar, "Halk yapılacak yatırımları gördü, talep arttı" dedi. Kilit kelimenin rant olduğu ve kimlerin menfaatinin olduğu sorusuna ise Bayraktar, şu cevabı verdi:

"Akrabalarımıza 'Oradan arazi alın' mı diyoruz? Böyle şeylere kimse tenezzül etmez, bunu yapan da hırsızdır. Ama elbette vatandaş yatırım için yer alacak, rant oluşacak. Rant oluşmazsa, özel sektör para kazanamazsa ülke kalkınamaz."

"TOKİ ESTETİK YOKSUNU"

TOKİ konutlarının estetikten yopksun olduğu sorusu üzerine Bayraktar, ülkede 20 milyon konut olduğunu, bunları estetik hale getirecek ekonomik güçlerinin olmadığını fakat yeni yapılan binaların daha itinalı inşa edildiğini söyledi.

"Müslümanlardan mucit çıkmaz" sözünü kullanmadığını iddia eden Bayraktar, "Şu an buluş yapamıyoruz, yabancı dil ve uygulama bilen ara eleman yetiştirmemiz lazım" dediğini savundu.

Bayraktar, nükleer tesis kurmanın önemine de değinerek ülkenin kalkınmasının çözümünün nükleer santralden geçtiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2013, 11:25
banner53
YORUM EKLE

banner39