banner39

Bayram tatilinde son gün yoğunluğu

Tatilin son gününde dönüş yolculuğuna başlayanlar, otoyol, havalimanı, otobüs terminali ve gümrük kapılarında yoğunluk oluşturdu

Güncel 10.07.2016, 17:45 10.07.2016, 17:45
Bayram tatilinde son gün yoğunluğu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ramazan Bayramı tatilinin son gününde dönüş yolculuğuna başlayanlar, otoyol ve otobüs terminallerinde yoğunluk oluşturdu.

TEM Otoyolu'nun Sakarya geçişi İstanbul istikametinde yoğun ama akıcı bir trafik görülüyor. Otoyolun İstanbul yönü Akyazı, Arifiye ve Sapanca mevkilerinde zaman zaman yoğunluk oluşuyor. Ankara istikametinde ise trafik sıkıntısız bir şekilde ilerliyor. D-100 Karayolu'nda da herhangi bir aksaklık yaşanmıyor.

TEM Otoyolu'nun İstanbul yönünde oluşan akıcı yoğunluk da sürüyor. Kaynaşlı, Sarıçökek, Bakacak, 1, 2 ve 3'üncü viyadükler ile Bolu Dağı Tüneli arasında özellikle İstanbul istikametinde akıcı araç trafiği oluşurken, herhangi bir aksaklık yaşanmıyor.

YOLCULAR OTOBÜSLERDEN İNİP YÜRÜDÜ

Ramazan Bayramı tatilinin son gününde İstanbul'a dönen vatandaşları taşıyan otobüsler, Büyük İstanbul Otogarı girişinde kilometrelerce kuyruk oluşturdu.

Seyahat acentelerinin vatandaşların mağdur olmasını önleme amacıyla koyduğu ek seferler de otogar trafiğini etkiledi.

Sabah saatlerinde araç girişi turnikelerinde başlayan kuyruklar nedeniyle bazı vatandaşlar otobüslerden valizleriyle inerek otogara kadar yürüdü.

ANKARA'DA DÖNÜŞ YOĞUNLUĞU

Bugün sona eren 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinden dönenler, Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi'nde (AŞTİ) yoğunluk oluşturdu.

TURİZM MERKEZLERİNDE TRAFİK YOĞUNLUĞU

Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla yerli turist yoğunluğu yaşanan Güney Ege'nin gözde tatil merkezleri Bodrum, Datça, Marmaris ve Fethiye'deki karayollarında tatilin son gününde trafik yoğunluğu yaşandı.

Özellikle İstanbul ve Ankara ile yakın illerden gelen ziyaretçiler, turizm merkezlerinde trafik yoğunluğuna neden oldu.

ATATÜRK HAVALİMANI'NDA GURBETÇİ YOĞUNLUĞU

Ramazan Bayramı tatilini Türkiye'de geçirdikten sonra yaşadıkları ülkelere dönmeye başlayan gurbetçiler, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde yoğunluğa neden oldu. Yaşadıkları ülkelere dönüş için tatilin son gününü tercih eden gurbetçiler, dış hatlar terminali pasaport noktasında uzun kuyruklar oluşturdu.

GURBETÇİLER, KAPIKULE'DE UZUN KUYRUKLAR OLUŞTURDU

Sabah erken saatlerden itibaren gümrük kapısına gelen gurbetçiler, pasaport kontrollerinin yapılması için beklemeye başladı.

İşlemler dolayısıyla oluşan uzun kuyruklarda yorulan bazı vatandaşlar, gümrüksüz satış mağazalarının bulunduğu alanlarda bir süre dinlendi.

Bu arada, son 24 saatte Kapıkule Gümrük Kapısı'ndan yurda 34 binden fazla kişinin giriş yaptığı öğrenildi.

TATİL DÖNÜŞÜNDE DE OSMANGAZİ KÖPRÜSÜ'NÜ TERCİH ETTİLER

Ramazan Bayramı tatilinin son gününde, dönüşler nedeniyle Osmangazi Köprüsü'nde yoğunluk yaşanıyor.

Tatilciler, dönüş yolunda da Osmangazi Köprüsü'nü ücretsiz kullanıyor.

Bayram tatilinin son gününde Yalova'dan köprüye giren araçların artması nedeniyle yoğun olmasına rağmen köprü trafiğinde aksama görünmüyor.

Geçen yıllarda bayram tatili dönüşlerinde kilometrelerce araç kuyruğunun oluştuğu Topçular Feribot İskelesi'nden ise çok az sayıda araç geçiyor.

Ayrıca, batı ve güneydeki sahil bölgelerine ulaşımda kullanılan Denizli'nin İzmir, Afyonkarahisar, Antalya ve Muğla bağlantı yollarında, tatilin son gününde dönüş yoğunluğu meydana geldi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?