banner39

Bayram trafiği drone ile denetlenecek

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Komiser Yardımcısı Kuşca, Ramazan Bayramı tatili süresince 186 noktada 481 ekip ve 925 personelle görev yapacaklarını belirterek, "Kentte insansız hava aracı drone ile de denetim yapıyoruz. Amacımız, bayram süresince üzücü bir olayın yaşanmaması, halkımızın sevdikleriyle güzel bir bayram geçirmesi." dedi.

Güncel 29.05.2019, 12:23
Bayram trafiği drone ile denetlenecek

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Komiser Yardımcısı Fatih Kuşca, gazetecilere yaptığı açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğü olarak  trafik yönünden vatandaşların huzurlu, güvenli ve keyifli bir bayram  geçirmelerini sağlamak amacıyla 190 noktada 859 ekip ve 2 bin 195 personelle her  zamankinden daha etkili ve yoğun şekilde görevlerinin başında olacaklarını  belirtti.

Kazaların yoğun olarak görüldüğü bölgelerde tedbirleri daha fazla  artırdıklarını ifade eden Kuşca, şunları söyledi:

"Kazaların önlenmesi ve hız kurallarına uyulması amacıyla radar  ekiplerimiz sabit ve seyir halinde her 10 kilometrede bir görev yapacak.  Denetimlerimiz yoğun bir şekilde sürecek. Bunun yanı sıra kentte insansız hava  aracı drone ile de denetim yapıyoruz. Amacımız, bayram süresince üzücü bir olayın  yaşanmaması, halkımızın sevdikleriyle güzel bir bayram geçirmeleri.  Eskişehir-Bursa, Eskişehir-Ankara ve Eskişehir-Kütahya kara yollarında  ekiplerimiz bayram süresince çalışmalarına aralıksız devam edecek. Sürücülere  mutlaka hız kurallarına uymaları, emniyet kemerlerini takmalarını, yorgun ve  uykusuz yola çıkmamalarını tavsiye ediyoruz. Bunun yanı sıra 2 saatte bir 10-15  dakika mola vererek dinlenmelerini öneriyoruz."
Kuşca, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatları doğrultusunda  trafik dışındaki birimlerden araç ve personel takviyesi yaparak, her 10 kilometre  de bir ekip görevlendirecek şekilde planlama yaptıklarını aktardı.

Bayram tatili süresince sabit ve seyyar radarlar, insansız hava  araçlarıyla trafik denetimlerinin devam edeceğini dile getiren Kuşca, "Bu bayram  tatili süresince vatandaşlarımızdan tek istediğimiz yorgun ve uykulu bir şekilde  yola çıkmamaları. Ramazan aynın verdiği rehavete kapılmadan, oruç tutan  sürücülerimizin yorgun hissettiklerinde müsait yerlerde dinlenmeleri ve sahurdan  sonra uykularını alarak dikkatli bir şekilde yollarına devam etmelerini tavsiye  ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Kuşca, insansız hava araçlarıyla yaptıkları trafik denetimlerinde  özellikle telefonla konuşma, emniyet kemeri takmama, kırmızı ışıkta geçme ve  şerit ihlallerinin anında tespit edilerek ekiplere bildirildiğini sözlerine  ekledi.

Kaynak: AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?