banner39

Bazı illerde eğitime kar engeli

Yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle bazı il ve ilçelerde eğitime ara verildi.

Güncel 04.01.2016, 22:34 05.01.2016, 08:52
Bazı illerde eğitime kar engeli

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle bazı il ve ilçelerde eğitime ara verildi. Ağrı Valiliğinden yapılan açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle kent merkezi ile Diyadin, Taşlıçay, Tutak, Hamur ve Doğubayazıt ilçelerinde okulların tatil edildiği belirtildi.

Tunceli Valiliğinden yapılan açıklamada ise aralıksız devam eden kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve Çemişgezek ilçesinde tüm eğitim kurumları ile Hozat, Nazımiye, Ovacık, Pertek ve Mazgirt ilçelerinde taşımalı eğitime 5 Ocak'ta bir gün ara verildiği ifade edildi.

Açıklamada, kent merkezindeki kamu kurumlarında görev yapan engelli ve hamilelerin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Bayburt

Bayburt'un Demirözü ilçesinde kar yağışı nedeniyle bugün eğitime ara verildi.

Sivas

Yoğun kar yağışı nedeniyle Sivas merkez ve merkeze bağlı köylerde eğitime 2 gün ara verildi. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan gaziler, engelli personel ile hamile personelin de idari izinli sayılacağı bildirildi.

Giresun

Giresun'da, merkez ve bağlı köylerde ilkokul, ortaokul ve liselerde bir gün, Şebinkarahisar ilçesinde ise iki gün eğitime ara verildi.

Diyarbakır

Diyarbakır'da etkili olan kar yağışı ve buzlanma nedeniyle kent merkezindeki okullarda bugün eğitime ara verildi.

Ergani ve Çınar ilçe merkezleri ile köy okulları, Silvan'da ise ilçeye bağlı köy ve taşımalı sistemle eğitim veren okullarda bugün eğitime ara verildi.

Tunceli

Tunceli'de kent merkezi ve Çemişgezek ilçesinde tüm eğitim kurumları ile Hozat, Nazımiye, Ovacık, Pertek ve Mazgirt ilçelerinde taşımalı eğitime 5 Ocak'ta bir gün ara verildi. Kent merkezindeki kamu kurumlarında görev yapan engelli ve hamileler de idari izinli sayılacak.

Gaziantep

Gaziantep'te etkili olan kar yağışı ve buzlanma nedeniyle okullarda bugün eğitime ara verildi.

Olumsuz hava şartları nedeniyle kamu görevlisi malul ve engellilerin, ayrıca bir talimat ve talebe gerek kalmadan, belirlenen tatil süresince izinli olacağı kaydedildi.

Bingöl

Bingöl'de etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle bugün eğitime ara verildi.

Trabzon 

Trabzon'un Araklı, Çaykara, Dernekpazarı, Hayrat, Köprübaşı, Of ve Sürmene ilçelerindeki tüm okulların 5 Ocak Salı günü tatil edildiği belirtildi.

Batman

Batman'da yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda bugün eğitime ara verilecek. Kamuda çalışan engelli ve hamilelerin de bugün idari izinli sayılacağını duyurdu.

Nevşehir

Nevşehir'de yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda bugün eğitime ara verilecek. Kamuda çalışan engelli ve hamileler de bugün idari izinli sayılacak.

Zonguldak

Zonguldak'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle merkez, Kozlu ve Kilimli ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi.

Hakkari

Hakkari'de merkez ve bağlı köyleri ile Şemdinli ve Yüksekova ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği belirtildi. Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personel de idare izinli sayılacak.

Hatay

Hatay'ın Arsuz ilçesinde Kurtbağ ve Kozaklı mahalleleri ile Samandağ ilçesine bağlı Eriklikuyu, Batıayaz, Büyükoba, Yeniköy, Seldiren, Ceylandere, Çubukçu mahallelerinde de ilk ve orta dereli okullarda eğitime bugün ara verildiği açıklandı.

Elazığ

Elazığ'da olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde okullar bugün tatil edildi.

Kırşehir

Kırşehir merkez, Kaman ve Akpınar ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle bugün eğitime ara verildiği bildirildi. 

Gümüşhane

Gümüşhane'de kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Kahramanmaraş

Kahramanmaraş'ta kent merkezi ile Dulkadiroğlu, Onikişubat, Türkoğlu, Nurhak, Afşin, Göksun, Elbistan, Ekinözü, Pazarcık ve Andırın ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

Kilis

Kilis'te yoğun kar yağışı nedeniyle okullarda eğitime 5 Ocak'ta ara verildiği belirtildi. Kamu görevlisi hamile, engelli ve kronik rahatsızlığı bulunanlar da aynı gün idari izinli sayılacak.

Malatya

Malatya il genelinde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verilirken, engelli ve hamile kamu personelinin idari izinli sayılması kararlaştırıldı.

Şanlıurfa 

Şanlıurfa'da etkili olması beklenen kar yağışı nedeniyle merkez ilçeler Haliliye, Eyyübiye, Karaköprü ve Siverek ilçelerinde eğitime bir gün ara verildiği belirtildi. Harran Üniversitesi'nde de yoğun kar yağışı nedeniyle bugün eğitime ara verildiği bildirildi.

Adıyaman

Adıyaman'da da kar yağışı nedeniyle kent genelinde eğitime bugün ara verildiği bildirildi.

Şırnak

Şırnak'ta etkili kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il merkezi ile merkeze bağlı köy ve beldelerdeki okullar bir gün tatil edildi.

Van

Van'ın Erciş ilçesinde de Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla okullar 1 gün süreyle tatil edildi. 

Yozgat

Yozgat'ta yoğun kar yağışınedeniyle il merkezi, merkeze bağlı köy ve beldelerdeki okullar ile Boğazlıyan, Sorgun, Saraykent, Çayıralan, Çandır, Sarıkaya ve Yenifakılı ilçelerindeki okullarda eğitime bugün ara verildiği kaydedildi.

Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?