banner39

BBP, 'Tophane'yi 28 Şubat'a benzetti

BBP'nin gençlik teşkilatı Alperen Ocakları Genel Başkanı Tophane'de yaşanan olayları 28 Şubat sürecine benzetti.

Güncel 22.09.2010, 15:09 22.09.2010, 15:09
BBP, 'Tophane'yi 28 Şubat'a benzetti

 

Alperen Ocakları Genel Başkanı Abdullah Gürgür, Türkiye'nin kritik bir süreçten geçtiğini belirterek, 28 Şubat sürecinin bin benzerinin ortaya konulmak istendiğini iddia etti. Gürgür, vatandaşlara bu süreçte yapılacak tahriklere gelinmemesi konusunda uyarılarda bulundu.

Abdullah Gürgür, dün Tophane'de yapılan resim sergisi baskınının Alperen Ocakları ve Büyük Birlik Partisi (BBP)'nin üzerine yıkılmaya çalışıldığını söyledi. Bazı kesimlerin 2007 yılındaki Hrant Dink cinayetini Alperen Ocakları'na yıkmaya çalıştıklarını ifade eden Gürgür, bu süreçte de bu tarz organizasyonların Alperen Ocakları'nın üzerine atılmak istendiğini iddia etti.

Gürgür, "28 Şubat döneminin bir benzeri ortaya konulmak istenebilir. Ve mesela daha dün bir resim sergisinin baskını ile ilgili bir haberin lanse ediliş biçimi de o dönemin arzusu içinde olanların yeniden devreye girdiğini hatırlatmaktadır. O baskında hiçbir BBP'li veya Alperen Ocaklı yoktu. Çağdaşlığın sembolü olan bu tür sergilerin baskınları engellemeleri ve buna karşı çıkan şehirli Müslüman tiplemesine aykırı çıkan bazı modeller ortaya sürülebilir." dedi.

Ergenekon davasının tutuklu sanığı ve İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in "Her taşın altında BBP ve Alperen Ocakları çıkıyor" söylemiyle ilgili olarak konuşan Gürgür, Perinçek'in Alperen Ocakları'na karşı yaptığı suçlamayı normal bulduğunu söyledi.

Gürgür, Perinçek'in "Çamur at izi kalsın" mantığı ile hareket ettiğini kaydetti.

Kaynak: Cihan

banner53
Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?