banner15

Bedelli askerlerin celp ve sevk tarihleri açıklandı

Bedelli askerlerin celp ve sevk tarihleri açıklandı

Bedelli askerlerin celp ve sevk tarihleri açıklandı

Bedelli askerlerin celp ve sevk tarihleri www.turkiye.gov.tr. adresinden açıklandı. 

Gerekli işlemlerini yapan yükümlüler www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden askerlik yapacakları yer ve tarihleri ile ilgili bilgilere ulaşabilecekler.

Celp ve sevk tarihlerinin açıklanmasının ardından yaşanan yoğunluk nedeniyle e- devlet sitesinde yavaşlama meydana geldi.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, bedelli askerlik yükümlüsü olan vatandaşların 21 gün temel askerlik yapacakları birlik bilgileri, yoklama durumları ve sevk evrakını alabilecekleri tarihlerin "www.turkiye.gov.tr" adresinden ilan edildiği belirtildi.  

Yükümlülerin durumlarına ait bilgileri, askerlik şubelerinden de öğrenebilecekleri vurgulanan açıklamada, temel eğitime sevk edilecek yükümlülerden yoklaması olmayanların yoklamalarını sevkleri öncesinde yapması gerektiği, yoklamasını yaptırmış olsalar bile rahatsızlığını beyan eden yükümlülerin muayene için tekrar askerlik şubelerine müracaat edebilecekleri kaydedildi.  

Açıklamada, birliklerine planlanan zamanda katılmayan yükümlülere Askerlik Kanunu'nun 47'nci maddesinde belirtilen hususlar haricinde işlem tesis edilmeyeceği ve bu yükümlülerin kapsam dışı kalabilecekleri ifade edildi.

Kaynak: www.dunyabulteni.net

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2018, 10:18
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35