banner15

Belarus ile hedef 1 milyar dolar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Belarus ile ticaret hacmini 1 milyar dolara çıkarmak istediklerini dile getirdi

Belarus ile hedef 1 milyar dolar

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko ile Bağımsızlık Sarayı'nda gerçekleştirilen heyetler arası toplantıda bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "24 Kasım sonrasında bizler de Rusya ile yaşadığımız zor dönemde, Belarus liderliğinin yansız ve uzlaştırıcı tutumunu takdirle hatırlayacağız." dedi.

Toplantının basına açık bölümünde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Belarus'u Türkiye'den ziyaret eden ilk cumhurbaşkanı olduğunu belirterek, sözlerine "Belarus'a varışımızdan itibaren gördüğümüz ilgi, alakaya, ev sahipliğine şahsım ve heyetim adına çok teşekkür ediyorum." diyerek başladı.

Erdoğan, 24 Kasım sonrasında Türkiye'nin, Rusya ile yaşadığı zor dönemde Belarus liderliğinin yansız ve uzlaştırıcı tutumunu takdirle hatırlayacaklarını bildirdi.
2017 yılında ilişkilerin 25. yılının kutlanacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilişkilerin dostluk ve karşılıklı çıkarlar temelinde yeni bir seviyeye taşınmasının arzu edileceğini kaydetti.

Erdoğan, bugün imzalanacak siyasi bildirinin, bu iradeyi teyit ettiğini ve yeni bir dönemin başlangıcını da simgelediğini vurgulayarak, açılışı yapılan Minsk Camisi'nin de yeni dönemin ve dostluğunun çok müstesna bir nişanesi olduğunu anlattı.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2016, 19:50
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35