BESADER 5. Olağan Kongre'si gerçekleştirildi

Balkan Müslümanlarıyla Yardımlaşma Dayanışma Gençlik ve Spor Derneği 5. Olağan Kongre’si Yapıldı

BESADER 5. Olağan Kongre'si gerçekleştirildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

BESADER (Balkan Müslümanlarıyla Yardımlaşma Dayanışma Gençlik ve Spor Derneği) 5. Olağan Kongre'si 28 Aralık 2017 Perşembe günü, dernek merkezinde yapılan ilk oturumda çoğunluk sağlanamadığından ikinci oturum 06 Ocak 2018 Cumartesi günü İMH Bahariye Mevlevihane’sinde yapıldı. 

Sunuculuğunu Hayri Özturan’ın yaptığı yemek faslı ile başlayan kongrenin açılışı, her zaman olduğu gibi güzel bir Kur’an tilaveti ile yapıldı. Daha sonra BESADER’in son iki yılda yaptığı çalışmaları anlatan bir sinevizyon gösterildi.

Ayrıca bütün davetlilere BESADER’in faaliyetlerini ihtiva eden birer BÜLTEN dağıtıldı. Ardından, artık gelenekselleşmeye başlayan ve izleyicilerden büyük beğeni toplayan Bosna ilâhi-ezgi gurubu sahne aldı. Gurup Türkçe, Arapça ve Boşnakça ezgiler seslendirdi.

Kongre gündemlerine geçilmeden önce, BESADER’in kurucusu ve başkanı muhterem Yunus TORPİL kısa bir selamlama konuşması yaparak, geçmiş yönetim kurluna yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür etti ve BESADER’in yeni dönemde daha verimli ve hayırlı çalışmalara imza atacağını umduğunu söyledi.

Daha sonra söz alan Başkan vekilimiz Semih Şenkardeşler ise derneğimizin faaliyetlerinden, çalışmalarından ve geleceğe yönelik planlarından bahsetti. Bilhassa Mart ayı içinde yapacağımız 10. Kış kampı, öğrenci bursları ve yeni dönemde çıkarılması düşünülen aylık dergiye ilişkin bilgilendirmelerde bulunan Şenkardeşler kongrenin hayırlı ve bereketli geçmesini temenni etti.

Divan başkanı Orhan Kıtay’ın riyasetinde gündem gereği önce faaliyet raporu, ardından gelir-gider raporu okundu. Müteakiben yeni yönetim ve denetleme kurulunun seçimine geçildi. Açık oylama ile yapılan seçim sonucunda, mevcut üyelerin tamamının oylarıyla, 20 kişiden oluşan yeni yönetim ve denetleme kurulu yedekleriyle birlikte belirlenmiş oldu. Buna göre yeni yönetim aşağıdaki isimlerden oluştu:

 

 

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2018, 16:35
banner53
YORUM EKLE

banner39