banner39

Beşiktaş'ta tüm parklara baz istasyonu geliyor

Beşiktaş Belediyesi parklardan 38 tanesine baz istasyonu kurulması için ihaleye çıktı. Parklar ihaleyle Beltaş'a devredildi. Sırada ise 98 park var.

Güncel 18.04.2015, 09:26 18.04.2015, 11:14
Beşiktaş'ta tüm parklara baz istasyonu geliyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Beşiktaş Belediyesi'nin CHP'li Başkanı Murat Hazinedar'ın ilçe sınırlarında yer alan parklara baz istasyonu kuracağı öğrenildi.

Radikal'den Evrim Sümer'in yazısına göre, Beşiktaş Belediyesi parklardan 38 tanesine baz istasyonu kurulması için ihaleye çıktı. Parklar ihaleyle Beltaş'a devredildi. Sırada ise 98 park var.

İşte Sümer'in yazısından ilgili bölüm: "Murat Hazinedar, belediyeye gelir olsun diye müthiş bir cin fikirle uyanmış bir sabah: Beşiktaş sınırlarındaki bütün parkları kiralayıp baz istasyonu kurmak! Maalesef bu, birçok rüya gibi unutulmamış, anında eyleme dönmüş.

Sizin bu yazıyı okuduğunuz 18 Nisan’dan sadece 4 gün önce Beşiktaş ilçe sınırlarındaki 38 parka baz istasyonu kurulması için oluşturulan proje, Belediye Encümen Toplantısı’nda Beltaş’a ihale edildi. Yani aralarında Abbasağa’nın, Şairler’in, aralarında Abbasağa’nın, Şairler’in, Yonca’nın, Özlem’in olduğu 38 park ve yeşil alan, baz istasyonu kursunlar diye güzel bir paraya Beltaş’a kiralandı.

Ha, 38 dedim ama az gelmesin kulağınıza. Bu sadece ilk adım! İlçe sınırlarında toplam 136 park var!!!

Bu bilgiye nereden sahip olduğumu yazayım ki, kulaktan kulağa oynadığım düşünülmesin. İBB ve Beşiktaş Belediye Meclis Üyesi Cevdet Bayram ile konuştum, bilgileri ondan aldım. İtiraz etmediniz mi, diye sordum. Ettik, ben şerh de koydum, dedi. Ama sonuç ortada, itirazlar yeterli olmamış, park ve yeşil alanlara baz istasyonu projesinde bir sonraki adıma geçilmiş bile. Şimdi Beltaş’ın işi hangi GSM operatörüne vereceği bekleniyor.

İşin arkasında pazarlıkları Amerikan doları üzerinden yürüyen ciddi paralar olduğunu tahmin ederseniz herhalde…"

Yorumlar (1)
Aynur 7 yıl önce
BTK haricinde hiç bir kurum baz istasyonu kurulumunu yapamaz ve ihaleye veremez.Beşiktaş belediyesi ile ilgili yapılan bu yanlış haberi yazan arkadaşı kınıyorum.
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?