banner39

Besmele yazılı kağıtların ayaklar altına alındığı okula soruşturma

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü, Çekmeköy ilkokulunda çekilen ve yayın organlarında yer alan görüntülerle ilgili soruşturma başlattı.

Güncel 28.10.2019, 18:28
Besmele yazılı kağıtların ayaklar altına alındığı okula soruşturma

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü, Çekmeköy İlkokulunda din kültürü ve ahlak bilgisi dersi sırasında çekilen ve yayın organlarında yer alan görüntülerle ilgili soruşturma başlattı.

Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"İlimiz Çekmeköy İlçesi, Çekmeköy İlkokulunda din kültürü ve ahlak bilgisi dersi esnasında çekilen ve yayın organlarında yer alan görüntülerle ilgili olarak 28 Ekim 2019 tarihinde müdürlüğümüzce gerekli inceleme ve soruşturma işlemi başlatılmıştır."

İstanbul Çekmeköy'de bir okulda yapılan gösteride "Besmele, Salâvat, Hadis ve Kur'an" yazılı kağıtlar ayaklar altında çiğneniyor.

Kaynak: AA

Yorumlar (1)
Kenan ERGİN 3 yıl önce
Böyle zihniyet olmaz olsun. Biz Muhammed aleyhisselamın yolundan giderek hakikatı anladık ve anlarız. Din dersinde "Besmele, Salâvat, Hadis ve Kur'an" yazılı metinlerin ayaklar altına alınması asla kabul edilemez... Yazıklar olsun. Çocuklarımızın din düşmanı insanların elinde eğitim almasını istemiyorum. 3 çocuğum. 3 ü de okuyor. Bir tane öğretmenlerinden bile dinsizlik propagandası görmedim. Kendin cehennemi arzuluyorsan git ama Çocuklarımızı cehenneme sürükleme gafil, cahil, Ahlak yoksunu... Allahtan hidayet diliyorum genede.
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?