banner39

Beştepe'de Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu

Cumhurbaşkanı Erdoğan 29 Ekim dolayısıyla Beştepe'de geniş katılımlı bir resepsiyon verdi

Güncel 30.10.2016, 09:06 30.10.2016, 09:06
Beştepe'de Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda resepsiyon verdi.

Beştepe'nin "kış bahçesi" olarak adlandırılan bölümündeki resepsiyona, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, makam katının merdivenlerinden inerek geldi.

Erdoğan çifti, salona gelmelerinin ardından Başbakan Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu ile eski Başbakan Tansu Çiller ve eşi Özer Uçuran Çiller ile bir süre sohbet etti.

Törende şehitler için Kur’an-ı Kerim okundu ve Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanan ve Cumhuriyet tarihini özetleyen kısa film gösteriminin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, selamlama konuşması yaptı.

Konuşmanın ardından Erdoğan çifti, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Yıldırım ve eşi, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Davutoğlu çifti ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, kendilerine ayrılan yerde oturarak bir süre sohbet etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, salonu gezerek resepsiyona katılan davetlilerle sohbet etti, hatıra fotoğrafı çekildi.

Resepsiyona, eski Başbakan Yıldırım Akbulut, bazı bakanlar, kuvvet komutanları, milletvekilleri, yüksek yargı organlarının başkanları, bürokratlar katıldı.

Azınlık cemaatlerinin temsilcilerinin de bulunduğu resepsiyonda, Orhan Gencebay, Rıdvan Dilmen, Ümit Besen ve Acun Ilıcalı'nın da aralarında bulunduğu sanat ve spor camiasından isimlerin yanı sıra "Diriliş Ertuğrul" dizisinde rol alan bazı oyuncular da yer aldı.

Resepsiyona, şehit yakını ve gaziler ile farklı spor dallarında uluslararası derece kazanan milli sporcular, Ankara'da görevli yabancı misyon şefleri, bürokratlar, akademisyenler, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

Resepsiyonda, yabancı konuklar için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının simültane tercümesi yapıldı.

Külliye'nin güney kapısından giriş yapan davetliler, Kültür ve Turizm Bakanlığı Mehter Birliği ve tarihte kurulan 16 Türk devletini temsil eden bayraklar ve askerlerle karşılandı.

Resepsiyonun ardından konuklara, içerisinde Cumhuriyet Bayramı'na özel hazırlanmış pul ve zarfın bulunduğu özel koleksiyon hediye edildi.

banner53
Yorumlar (0)
13
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?