banner15

Beyazıt'taki patlama dış basında

Beyazıt patlamasını Reuters, AFP ve AP başta olmak üzere büyük haber ajansları ve medya kuruluşları son dakika gelişmesi olarak duyurdu

Beyazıt'taki patlama dış basında

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul Beyazıt’ta bomba yüklü araçal düzenlenen saldırı dünya basını tarafından son dakika gelişmesi olarak duyuruldu.

Fransız haber ajansı AFP haberinde İstanbul Valisi Vasip Şahin’in açıklamalarına yer vererek valinin patlamada dört vatandaş ve yedi polisin hayatını kaybettiğini söylediini aktardı.

İngiliz Reuters haber ajansı, “İstanbul’daki bombalı patlamada, polis otobüsü hedef alındı” başlığını kullanarak telefonla ulaştığı İstanbul’daki polis sözcüsünün konuya ilişkin bilgi vermediğini belirtti.

Amerikan Associated Press haber ajansı, DHA’ya dayandırdığı haberinde “İstanbul’daki bombalı saldırı, çevik kuvvet polislerini taşıyan bir aracı hedef aldı." İfadelerini kullandı.

BBC hem televizyon kanalında hem internet sitesinde olayı son dakika olarak duyurdu. Türkiye medyasına dayandırdığı haberlerde, "İstanbul’un merkezindeki bir otobüs durağında patlama meydana geldiği" ifade edildi. BBC’nin haberinde, PKK ve Suriye’deki çatışmanın bir sonucu olarak Türkiye’de şiddet olaylarının arttığı hatırlatıldı.

Alman Gazetesi Bild Online, “İstanbul'da yine bombalı saldırı” başlığıyla verdiği haberinde “İstanbul yeniden terörle sarsıldı. Türk metrepolünün merkezinde Salı sabahı meydana gelen patlamada iki kişi öldü, en az sekiz kişi yaralı var” ifadelerini kullandı.

Spiegel Online olayı, “İstanbul’da bomba patladı. Saldırının hedefinin polis aracı olduğu belirtiliyor. İstanbul’da bu yıl içerisinde gerçekleştirilen iki IŞİD saldırısı kenti sarsmıştı” şeklinde okurlarına duyurdu.

Welt Online ise “İstanbul’da güvenlik güçlerine saldırı. Polis otobüsünün geçtiği sırada park halindeki bomba yüklü bir araç patlatıldı. Çok sayıda kişi yaralandı. Saldırı, bu şekilde yapılan ilk saldırı değil.” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2016, 13:05
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48