Bin 302 kişi gözaltına alındı

Türkiye genelinde yasadışı örgütlere yönelik operasyonlarda 39 ilde bin 302 kişi gözaltına alındı

Bin 302 kişi gözaltına alındı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakanlık, Türkiye genelinde 39 ilde yapılan operasyonlarda şu ana kadar bin 302 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Başbakanlık Basın Merkezi, terör örgütlerine yönelik operasyonlara ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti’nin ulusal güvenliğini, güvenlik güçlerini hedef alan, sivil vatandaşlarının huzur ve emniyetini tehdit eden IŞİD, PKK ve DHKP-C terör örgütlerine yönelik operasyonlar yurtiçinde ve sınır ötesinde sürdürüldüğü belirtildi.

Yurtiçinde Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı birimlerince terör örgütlerine yönelik operasyonlar sürdürüldüğü vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Devam eden soruşturmalar çerçevesinde; 29 Temmuz 2015 tarihi itibariyle DAEŞ terör örgütü, PKK terör örgütü ve bağlantılı yapılanmalar ile diğer yasadışı sol örgütlere karşı yapılan çalışmalarda, 39 ilde operasyon yapılmıştır. Bu kapsamda şu ana kadar terör örgütleri ile ilişkili görülen toplam 1302 kişiye gözaltı işlemi uygulanmıştır. Gözaltına alınanların bir kısmı hakkında adli süreç tamamlanmış olup bir kısmı hakkında halen devam etmektedir."

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2015, 17:20
banner53
YORUM EKLE

banner39