Binali Yıldırım'dan sosyal devlet tanımı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım, sosyal devleti cep telefonlarının kapsama alanı üzerinden tanımladı, ''Nerede bir ocak tütüyorsa, nerede ay yıldızlı bayrak dalgalanıyorsa bizim erişmemiz, ulaşmamız lazım. Sosyal devlet budur'' diye konuştu

Binali Yıldırım'dan sosyal devlet tanımı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, kapsama alanı altında olmayan yerler için hazırlanan projeye imza atarken, sosyal devlet hizmeti yaptıklarını söyledi. 

Türkiye'de cep telefonu operatörlerinin kapsama alanında olmayan nüfusu 500'ün altındaki 1.799 yerleşim yerinin kapsama altına alınması amacıyla kurulacak altyapı için Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Haberleşme Genel Müdürü Atila Çelik ve Süreyya Ciliv tarafından proje sözleşmesi imzalandı.

Projenin, bölgesel iletişimdeki uçurumun ve farklılıkların yok edilmesine yönelik olduğunu anlatan Yıldırım, ''Nerede bir ocak tütüyorsa, nerede ay yıldızlı bayrak dalgalanıyorsa bizim erişmemiz, ulaşmamız lazım. Sosyal devlet budur'' dedi.
Bugüne kadar 50 milyon lira tutarında ihale yapıldığını, bu projeyle 300 milyon liranın üzerinde hizmet alımının gerçekleştirildiğini ifade eden Yıldırım, ''Burada herhangi bir operatör, evrensel hizmet yükümlüsü değildir. Biz, GSM yani cep telefonuyla haberleşme işini de evrensel hizmet yükümlülüğü içine aldık'' diye konuştu.

İhale süreci hakkında bilgi veren Yıldırım, ihaleyi kazanan şirketin altyapıyı kuracağını, kurulum için belirlenen 3 yıllık sürecin sonunda da işletme için yapılacak ihaleyi, en iyi şartları veren operatörün kazanacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2013, 13:24
banner53
YORUM EKLE

banner39