banner15

Bingöl saldırısıyla ilgili 4 gözaltı daha

Bingöl'deki polise yönelik saldırıyla ilgili devam eden soruşturma kapsamında Ankara-Kayseri karayolunda 4 kişi gözaltına alındı

Bingöl saldırısıyla ilgili 4 gözaltı daha

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kayseri'de Bingöl eski Emniyet Müdürü Atalay Ürker'e düzenlenen saldırı olayıyla ilgili olduğu ileri sürülen bir otomobil, Kayseri-Ankara karayolunda durduruldu. Doğan Haber Ajansı’nda yer alan habere göre, otomobilde bulunan 4 kişi gözaltına alındı.

Özel Harekat polislerinin de bulunduğu ekipler, otomobilde bulunan 4 kişiyi indirdi ve aracı didik didik aradı. Bingöl'ün Karlıova İlçesi nüfusuna kayıtlı 2'si kadın 4 kişi ile ilgili araştırma başlatılırken, Kayseri Emniyet Müdürlüğü ile Bingöl Emniyet Müdürlüğü'nün koordineli çalışmasıyla ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü'ne sürekli bilgi akışı sağlandı.

Otomobildeki 4 kişi Kayseri Emniyet Müdürlüğü'ne götürülürken, bir polis yetkilisi, "Bingöl’deki olay sonrası plakası belirlenen bu otomobille ilgili ihbar bulunuyordu. Ankara’ya giderken tespit edilen otomobil durduruldu, arama yapılıyor. İçindeki kişilerle ilgili detaylı araştırma yapılıyor" demekle yetindi.

SALDIRGANLARIN KİMLİKLERİ NETLEŞTİ

Saldırı sonrası Genç Köprüsü güvenlik güçleri tarafından öldürülen 4 PKK'lının kimlikleri de netleşti.  

Ölenlerden biri Karlıova Milli Eğitim Müdürlüğü'nde görevli memur Ali Bozan. Sebahattin Nas, Bingöl Kiğı nüfusuna kayıtlı, Emrah Ekinci Muş'un Malazgirt ilçesi nüfusun kayıtlı, Ramazan Özmeskan ise Diyarbakır nüfusuna kayıtlı. 

SÜRECEK

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2014, 18:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35