banner15

Bingöl'de 830 bin fidan toprakla buluşturuluyor

Geçen yıl Bingöl'e 700 bin fidan dikildiğini söyleyen Vali Köşker, bu yıl da toplam 830 bin fidanın toprakla buluşturulacağını açıkladı

Bingöl'de 830 bin fidan toprakla buluşturuluyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, "Birileri inatla bu ülkenin dağlarını, ovalarını yaşanmaz kılmak, terör saldırılarını sürdürmek için çaba sarf ederken biz onlara inat bu ülkenin dağlarını, ovalarını yeşillendirmek, imar etmek için uğraşıyoruz." dedi.

Orman Haftası kapsamında İl Orman İşletme Müdürlüğünce Bingöl Organize Sanayi Bölgesinde fidan dikme etkinliği düzenlendi.

Vali Köşger, etkinlikte yaptığı konuşmada, geçen yıl Bingöl'de 700 bin fidan dikildiğini, bu yıl da toplam 830 bin fidanın toprakla buluşturulacağını söyledi.

Köşger, "Birileri inatla bu ülkenin dağlarını, ovalarını yaşanmaz kılmak, terör saldırılarını sürdürmek için çaba sarf ederken biz onlara inat bu ülkenin dağlarını, ovalarını yeşillendirmek, imar etmek için uğraşıyoruz. Bu etkinlik de bunun göstergesidir." diye konuştu.

Orman Haftası dolayısıyla 2016 yılı sezonunu açtıklarını ifade eden Köşger, bugün temsili olarak yaklaşık 200 fidan dikildiğini, 30 bin fidanın da Türk Hava Yolları (THY) tarafından dikiminin gerçekleştirildiğini belirtti.

THY Bingöl İstasyon Koordinatörü Zeynep Ayan da Orman Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında Türkiye genelinde 1 milyon fidanın toprakla buluşturulmasının hedeflendiğini, bu kapsamda Bingöl'de 30 bin fidanın dikiminin yapıldığını kaydetti.

"THY daha yaşanabilir bir çevre ve Türkiye hedefiyle yola çıktı. Bu sayede Türkiye'de uçuş organizasyonlarının düzenlendiği illerde fidan dikme çalışması da yürütülüyor" diyen Ayan, ilk adımı Bingöl'de gerçekleştirmekten mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Etkinliğe, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Bayer, Vali Yardımcısı Muhammet Fuat Türkman, Belediye Başkan Yardımcısı Halim Sügü ile bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2016, 12:53
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48