banner15

Bingöl'de 'özel güvenlik bölgesi' uygulaması

Bingöl merkez ile 7 ilçedeki 15 alan "geçici özel güvenlik bölgesi" ilan edildi.

Bingöl'de 'özel güvenlik bölgesi' uygulaması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bingöl merkez ile 7 ilçedeki 15 alan "geçici özel güvenlik bölgesi" ilan edildi.

Valilikten yapılan açıklamada, bölücü terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen saldırıların sosyal ve ekonomik gelişmeyi olumsuz etkilediği, bu saldırılar nedeniyle vatandaşların ekonomik ve sosyal faaliyetlerini yürütmekten ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kaldığı ifade edildi.

Asayişi temin için her türlü tedbirin alındığı belirtilen açıklamada, Bingöl merkez ile 7 ilçedeki 15 alanın "geçici özel güvenlik bölgesi" ilan edildiği kaydedildi.

Açıklamaya şöyle devam edildi:

"Bingöl merkez Ortaçanak köyü, Hasar Yaylası ile Hasar Tepe bölgesi, Adaklı'nın Şeytan Dağları, Şeytan Deresi ve İlbey-Maltepe Vadisi (Sevkar) bölgesi, Genç ilçesinin Sağgöze, Büyükçağ, Yeniyazı, Dikpınar, Derman ve Şekeran bölgeleri, Karlıova ilçesinin Karacehennem Ormanları, Solhan ilçesinin Yenibaşak ve Doğuyeli bölgesi, Yayladere ilçesinin Horivanik ve Tahkim Deresi (Pohus Vadisi) ile Kırköy Ormanları bölgesi, Kiğı ilçesinin Çomak Deresi ile Yedisu ilçesinin Akımlı Yaylası bölgeleri geçici özel güvenlik bölgesi ilan edildi. Belirtilen alanlara vatandaşların can ve mal güvenliği açısından girişler 20 Eylül-4 Ekim tarihleri arasında yasaklandı."

 

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2016, 20:57
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35