banner39

Bir bakanlıkta üst yönetim yarı yarıya değişti

Çevre ve Şehircilik Bakanlığında biri müsteşar yardımcısı olmak üzere genel müdür düzeyinde 7 üst düzey yöneticinin görevine son verildi.

Güncel 26.07.2016, 14:03 26.07.2016, 14:03
Bir bakanlıkta üst yönetim yarı yarıya değişti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından yapılan açıklamada, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ ile mücadele amacıyla "İnceleme ve Çalışma Komisyonu" kurulduğu ifade edildi. 

Komisyonun 7 gün 24 saat esasına göre titiz bir çalışma yürüttüğü vurgulanan açıklamada, FETÖ ile bağlantısı olduğu düşünülen Bakanlık çalışanlarının başta banka hesapları olmak üzere tüm bağlantılarının incelendiği kaydedildi.

ÜST YÖNETİM YARI YARIYA DEĞİŞTİ

Açıklamaya göre, komisyonun yürüttüğü incelemeler sonucunda Bakanlık bünyesinde FETÖ ile ilişkisi tespit edilen genel müdür düzeyinde 7 üst düzey yöneticinin görevine son verildiği ve açığa alındığı, bu kişiler arasında bir de müsteşar yardımcısının bulunduğu ifade edildi.

Ayrıca, Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu üyesi olan 11 kişinin de üyelikleri sonlandırıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, İller Bankası gibi ilgili kuruluşlarda da FETÖ ile irtibatlı kişilerin tespit edilmesi için "alt komisyonlar" kurulduğu bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, İller Bankası gibi kurumlarda FETÖ ile bağlantısı bulunan kişiler araştırılıyor. Yapılan çalışmalar sonucunda; Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünde 67 personel açığa alındı. Diğer personeller ile ilgili araştırmalar sürüyor. 17-25 Aralık sürecinde Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünde çalışan bir grup personelin, İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın gayrimenkul hesaplarına sızdığı tespit edildi ve personeller hemen görevden uzaklaştırılarak açığa alındı. İller Bankasında FETÖ ile bağlantısı tespit edilen 37 personelin de kurumla ilişiği kesildi."

FETÖ'ye yönelik çalışmaların gelen ihbar ve araştırmalarla genişleyerek devam ettiği aktarılan açıklamada, şu ana kadar 7'si üst düzey olmak üzere 167 personelin açığa alındığı, FETÖ ile bağlantısı olduğundan şüphelenilen 250 personel hakkında ise incelemelerin sürdüğü ifade edildi.

banner53
Yorumlar (0)
13
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü