banner39

Bir belediye başkanı bomba yapımını neden öğrenir?

Yerine kayyım atanan HDP'li Kurtalan Belediye Başkanı Baran Akgül'ün not defterinde bomba yapımına ilişkin notlar çıktı

Güncel 15.05.2020, 15:10
Bir belediye başkanı bomba yapımını neden öğrenir?

İçişleri Bakanlığı tarafından bugün sabah saatlerinde Siirt Belediye Başkanı Berivan Helen Işık, Baykan Belediye Başkanı Ramazan Sarsılmaz ve Kurtalan Belediye Başkanı Baran Akgül görevlerinden alındı. Görevden alınan Işık, Akgül ile Sarsılmaz ve HDP’li Iğdır Belediye Başkanı Yaşar Akkuş da gözaltına alındı. Baykan ve Kurtalan belediye başkanlarının evlerinden çıkanlar ise şoke etti.

Görevden uzaklaştırılıp gözaltına alınan Kurtalan Belediye Başkanı Baran Akgül’ün evinde bulunan bir nıot defterinde bomba yapımına ilişkin şemalar ve notlar çıktı. “Bomba anahtar sistemi 3’e ayrılır” ve “bomba etkileri” gibi ara başlıklar olan notlar arasında “Mektup bomba katlanmaz kesinlikle” şeklideki yazı dikkat çekti.

Belediye başkanı değil bombacı! Baran Akgül'ün not defterinde bomba hazırlama notları! 

 Baykan İlçesi’nin HDP’li Belediye Başkanı Sarsılmaz’la ilgili aramada ise çok ilginç bir anlaşma metni ele geçirildi. Sarsılmaz ile diğer eş başkan Özden Gülmez ve bazı belediye Meclis üyeleri arasında imzalanan anlaşmaya göre, Sarsılmaz her ay maaşından 4 bin lirayı Gülmez’e vermek zorunda kalmış. Belediye Başkan vekili ve encümenler de aldıkları ücretten ‘muaf’ tutulmuşlar. Yani maaşlarını hiç alamamışlar.

Kaynak: Diriliş Postası

Yorumlar (1)
Turan Haktan 2 yıl önce
Bana çok sahte geldi, ne kadar terörist olduklarını düşünsem de, herhangi birinin böyle notlar tutması üstüne üstlük tuttuktan sonra giderken bir şekilde onu yoketmeden gitmesi ağır saçmalık gibi geliyor. Kesinlikle birileri birilerini karalamaya çalışıyor.
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?