banner15

Bir golf vuruşu için Boğaz Köprüsü'nü kapatacaklar

İstanbul'da bugün yapılacak "Asya'dan Avrupa'ya Golf Vuruşu" etkinliği için Boğaz Köprüsü en az bir saat boyunca trafiğe kapalı olacak

Bir golf vuruşu için Boğaz Köprüsü'nü kapatacaklar

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Boğaziçi Köprüsü, bugün 14.00 – 15.00 saatleri arasında Golfçü Tiger Woods'un Asya'dan Avrupa'ya yapacağı golf vuruşu için trafiğe kapatılacak.

"Turkish Airlines Open Turnuvası" için Türkiye'ye gelen Tiger Woods ile bugün etkinlik kapsamında Boğaziçi Köprüsü üzerinde "Asya'dan Avrupa'ya Golf Vuruşu" etkinliği yapılacak. Bu sebeple de bir saat boyunca köprü ve köprü bağlantılı yollar trafiğe kapatılacak.

İstanbullular, artık kronik bir sorun haline gelen trafikte köklü çözümler yapılmasını beklerken basit etkinlikler için köprünün bir saat boyunca kapatılmasına tepki gösteriyor. Vatandaşlar, ülkenin tanıtım etkinliklerinin ülke halkını sıkıntıya sokmayacak şekilde yapılmasını istiyor.

Vatandaşlar, bir golf vuruşu için Boğaz Köprüsü'nün bir saat boyunca kapatılmasının İstanbul için saatler sürecek trafik çilesi demek olduğunu savunarak ülke tanıtımı için dahi olsa İstanbul halkının bunca sıkıntıya maruz bırakılmasına karşı çıkıyor.

KAPATILACAK YOLLAR

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, etkinlik nedeniyle 14.00 ile 15.00 saatleri arasında Avrupa'dan Anadolu'ya geçişlerde Zincirlikuyu D-100 kuzey katılım, Metrobüs durakları (Beşiktaş istikameti), Barbaros Bulvarı'ndan Sait Çiftçi köprü katılım (E-5 güney katılım) güney Beşiktaş-Levent ayrımı, FSM turnikelerden gelip 1.Çevre yolu ayrımı güneyden gelip kuzeye katılım trafiğe kapatılacak. Birinci köprüyü kullanacak sürücüler, alternatif olarak bahse konu kapatma noktalarından ikinci köprü istikametine yönlendirilecek.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2013, 13:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 7 yıl Önce

Bu ülke, bu şehir daha ne kadar susmaya devam edecek. Elin zengini keyif yapacak, şov yapacak diye bu çilekeş halk bu eziyeti çekmeye mahkum ediliyor. Seçimler öncesi bence güzel bir örnek oldu! Bu milletin uyanması lazım.

banner39

banner50

banner47

banner48