Bir haftada 43 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanlığından, son bir haftada ülke genelinde yürütülen operasyonlarda 26 teröristin etkisiz hale getirildiği, 3'ünün sağ yakalandığı, 14 teröristin ise teslim olduğu bildirildi

Bir haftada 43 terörist etkisiz hale getirildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ülke genelinde son bir haftada düzenlenen operasyonlarda 26'sı ölü, 43 terörist etkisiz hale getirildi.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, 17-24 Temmuz tarihleri arasında bölücü terör örgütleriyle mücadele kapsamında güvenlik güçlerince bin 119 operasyon gerçekleştirildi.

Operasyonlarda örgüte yardım ve yataklık ettikleri iddiasıyla 213, DEAŞ ile irtibatlı oldukları iddiasıyla 46, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile mücadele kapsamında 831, sol terör örgütleriyle mücadele kapsamında da 8 zanlı gözaltına alındı.

Operasyonlarda 26'sı öldürülen teröristlerden 3'ü sağ yakalandı, 14'ü ise güvenlik güçlerine teslim oldu.

Batman, Bingöl, Şırnak, Diyarbakır ve Tunceli'de yürütülen operasyonlarda terör örgütü mensuplarınca kullanılan 12 sığınak, barınak ve mağara ile tuzaklanan 18 el yapımı patlayıcı ve mayın imha edildi.

Operasyonlarda el yapımında kullanılan 7 ton patlayıcı madde, 41 el bombası, 33'ü ağır ve uzun namlulu olmak üzere 43 silah ele geçirildi.

FETÖ/PDY, PKK/TAK, DEAŞ gibi örgütler başta olmak üzere terör örgütü propagandası yapan, bu örgütleri öven, terör örgütleri ile iltisaklı olduğunu alenen beyan eden, halkı kin, nefret ve düşmanlığa sevk eden, devlet büyüklerine hakarette bulunan, devletin bölünmez bütünlüğüne ve toplumun can güvenliğine kasteden, nefret söylemleri içeren paylaşımlarda bulunan 2 bin 697 sosyal medya hesabı ile ilgili çalışma yapılarak, tespit edilen bin 199 kişiden 151'i gözaltına alındı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2017, 11:20
banner53
YORUM EKLE

banner39