banner15

Bir hayvandan asla helallik alamayız

Sakarya'nın Sapanca ilçesinde patileri kesilerek ormanlık alana atılan yavru köpekten acı haber geldi. Yavru köpek yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Bir hayvandan asla helallik alamayız

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Sakarya İl Emniyet Müdürü ve İl Jandarma Komutanı, Sapanca ilçesinde patileri ve kuyruğu kesilerek  açık araziye terkedilen yavru köpek için incelemelerde bulundu. Ama o yavrudan helallik alamadılar.

Hacımercan Mahallesi Sakarya Caddesi Şahintepe mevkisindeki yerine çağrılan belediye işçileri ve jandarma ekipleri, bölgedeki otları temizleyerek yavru köpeğin kopan uzuvlarını aradı. Ama o yavrudan helallik alamadılar.

Bölgede yol çalışması yapıldığı esnada, otların içinde bulunduğu ve köpeğin patilerinin kopmasına neden olduğu düşünülen Sapanca Belediyesi'ne ait iş makinesi kullanıcısı şüpheli olarak gözaltına alındı. Ama o yavrudan helallik alamadılar.

Sakarya'nın Sapanca Yüzevler Mahallesi'nde ormanlık alandaki köpekleri beslemeye giden hayvanseverler, patileri ve kuyruğu kesilmiş yavru bir köpeğin yerde kıvrandığını gördü.

Veterinere götürülen köpek, tedavi için İstanbul'daki bir veteriner kliniğine gönderildi.

İstanbul'da ameliyat edilen yavru köpek tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.

Hayvan haklarının mahşerde hesap günü teraziyi nasıl ters çevireceğini bilmiyorlar. 

 

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2018, 17:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48