banner39

BİSEG Gönüllüler Platformu 21.Nijer seyahatinden döndü

TİKA ile BİSEG Gönüllüler Platformu işbirliğinde 50 kişiden oluşan gönüllü ekip, Nijer'in Tessaoua ve Aguié bölgelerinde 15 gün süre ile sağlık hizmeti verdi

Güncel 12.04.2017, 18:55 17.04.2017, 09:53
BİSEG Gönüllüler Platformu 21.Nijer seyahatinden döndü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

BİSEG Gönüllüler Platformu Afrika'daki 21. Nijer seyahatini başarılı bir şekilde tamamladı ve  ülkeye döndü.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) ile BİSEG Gönüllüler Platformu işbirliğinde 50 kişiden oluşan gönüllü ekip, Nijer'in Tessaoua ve Aguié bölgelerinde 15 gün süre ile sağlık hizmeti verdi.

Nijer'de ihtiyaç duyulan sağlık operasyonlarını gerçekleştirmek, sağlık hizmetlerinin kapasitesini artırmak ve ülkeler arası dostluk ilişkilerini geliştirmek amacıyla 2006 yılından bu yana TİKA tarafından sivil toplum kuruluşları işbirliğinde gerçekleştirilen çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. TİKA ve BİSEG işbirliğinde bu sene Nijer'de 21'incisi gerçekleştirilen organizasyona Türkiye'nin farklı illerinden gelen gönüllü doktor ve hemşirelerin yanı sıra BİSEG Gönüllüler Platformu temsilcileri ve TİKA Uzman Yardımcısı Onur Yaşar katıldı.

Organizasyon kapsamında göz, genel cerrahi, KBB, aile hekimliği, diş tedavisi, üroloji ve çocuk hastalıkları konusunda yerel personeller ile işbirliği içerisinde iki hastanede aynı anda yapılan çalışmalarda çok sayıda ameliyat gerçekleştirilerek, poliklinik hizmeti verildi. TİKA tarafından temin edilen ilaçlar da hastalara ücretsiz olarak dağıtıldı. Yerel makamlar ve BİSEG Gönüllüler Platformu, bölgede gerçekleştirilen projelere ve organizasyonlara katkılarından dolayı TİKA'ya teşekkürlerini ilettiler.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?