banner15

Bitlis Belediye Başkanı gözaltında

Bitlis Belediyesi'nde ve Mardin Kızıltepe ilçe Belediyesi'nde sabah erken saatlerde polis operasyonu düzenlendi, Bitlis Belediye Başkanı gözaltına alındı

Bitlis Belediye Başkanı gözaltında

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bitlis Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bu sabah erken saatlerde Bitlis Belediyesi’nde arama başlattı. Operasyonda DBP'li Belediye Başkanı Hüseyin Olan ile Belediye Meclis Üyesi Nevin Daşdemir Dağkıran gözaltına alındı. 

Sabah erken saatlerde belediye binasına gelen polis ekipleri çevrede önlem aldıktan sonra binaya girerek aramaya başladı. Bölgede daha önce düzenlenen operasyonlarda Demokratik Bölgeler Partili (DBP) diğer belediyelerde de operasyon düzenlenmişti.

Operasyon kapsamında Belediye Başkanı Hüseyin Olan’ın evinde de arama yapılabileceği öne sürüldü.

BİR OPERASYON DA KIZILTEPE'DE

Mardin’in Kızıltepe İlçe Belediye binasına sabah erken saatlerde operasyon düzenlendi. Ekiplerin belediyede arama çalışmaları sürüyor.

Mardin İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele Şube ekipleri tarafından sabahın erken saatlerinde Kızıltepe İlçe Belediyesi'ne operasyon düzenlendi. Kızıltepe ilçe merkezinde gelen özel harekat polisleri çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Daha sonra olay yerine gelen çok sayıda Terörle Mücadele ekipleri belediye binasına girdi. Kızıltepe belediyesinde aramalar sürüyor.

Daha önce kanun hükmünde kararname ile önce Dargeçit, Nusaybin, Derik ve Mazıdağı belediyelerine kayyum atanmıştı. Daha sonra da Mardin Büyükşehir Belediyesi ve merkez ilçe olan Artuklu belediyesine de kayyum atanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2016, 08:54
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48