banner15

BMD Gazze'de kıyafet dağıttı

BMD üyesi markalar Gazze’ye yaklaşık 300 bin parça kıyafet ve ayakkabı gönderdi

BMD Gazze'de kıyafet dağıttı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) üyesi markalar Gazze’ye yaklaşık 300 bin parça kıyafet ve ayakkabı gönderdi.

BMD açıklamasına göre, Gazze’de zor koşullar altında yaşayan çocuklar için özel olarak hazırlanan ve gemiyle İsrail’in Aşdod Limanına gönderilen kıyafetlerin dağıtımı tamamlandı. Bayram öncesi giysi ve ayakkabılarına kavuşan Gazzeli çocuklar çifte sevinç yaşadı.

"Türkiye’nin markaları Türkiye’nin çocuklarını giydiriyor" sloganıyla her yıl ülkenin dört bir yanında yüz binlerce çocuğa ayakkabı ve kıyafet yardımı yapan BMD, bu kez Gazze’deki Filistinli çocuklara destek için kolları sıvadı.

BMD üyesi markalar tarafından Filistinli çocuklara özel olarak hazırlanan yaklaşık 300 bin parça giysi ve ayakkabı, kurban bayramından hemen önce Gazze’deki çocuklara dağıtıldı.

Açıklamada konuyla ilgili değerlendirmelerine yer verilen BMD Başkanı Sami Kariyo, 6 yıl önce "Ağır kış şartlarında ekonomik imkansızlık nedeniyle hiçbir çocuk botsuz ve paltosuz kalmasın" diyerek yola çıktıklarını hatırlatarak, bugüne kadar Türkiye’nin dört bir yanında 1 milyon 300 bin çocuğu giydirdiklerini bildirdi.

Gazze’deki çocukların yaşadığı drama da kayıtsız kalamadıklarını belirten Kariyo, şunları kaydetti:

"Türkiye’nin markaları olarak Gazzeli çocuklara bayram sürprizi yapmak istedik. BMD üyesi markalarımızın katkılarıyla mont, pantolon, gömlek, tişört, çorap ve ayakkabıdan oluşan toplam 298 bin 230 parça giysi hazırladık. Kıyafetler, Mersin’den hareket eden gemiyle İsrail’in Aşdod Limanı’na gönderildi. Malzemelerin Aşdod Limanından Gazze’ye sevkiyatını ve dağıtımını Kızılay üstlendi. Bayramdan hemen önce dağıtımın tamamlandığı bilgisi bize ulaştı. Filistinli çocuklara çifte bayram sevinci yaşattığımız için mutluyuz."

İslam dünyasının Kurban Bayramını da kutlayan Sami Kariyo, BMD üyesi markaların bu yıl Gazze ve Türkiye’deki yardımlarla birlikte toplamda 1,5 milyon çocuğu giydirmiş olacağını sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2016, 15:29
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35