banner39

Bodrum'daki büyük yangın 12 saat sonra söndürüldü | FOTO

Bodrum İlçesi'nde, çöplük alanda akşam saatlerinde başlayan, makilik ve ormanlık alana sıçrayan yangın, 12 saatlik müdahalenin ardından kontrol altına alınarak söndürüldü

Güncel 17.09.2016, 10:10 17.09.2016, 10:24
Bodrum'daki büyük yangın 12 saat sonra söndürüldü | FOTO

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Muğla'nın Bodrum ilçesinde dün akşam çıkan büyük yangın, 12 saat sonra söndürülebildi.

Bodrum'un Yokuşbaşı Mahallesi'ndeki çöplük alanda dün akşam saat 20.00 sıralarında yangın çıktı. Şiddetli rüzgarın etkisiyle hızla büyüyen yangın, önce makilik, ardından ormanlık alana sıçradı.
Çöplük alanına 200 metre mesafedeki evlere 50 metre kadar yaklaşan yangına Orman Bölge Müdürlüğü ve Bodrum Belediyesi, 3 arazöz, 15 orman işçisi, 8 itfaiye aracı ile 3 iş makinesi müdahale etti.

 

Bodrum'dan Torba'ya giderken çöplük alanında meydana gelen patlamadan sonra yangının çıktığını belirten ve itfaiye ekipleri ile birlikte yangına müdahale eden Kumbahçe Mahallesi Muhtarı Ahmet Öztürk, "Patlamanın ardından bir anda alevler yükseldi ve saatteki hızı 60 kilometreyi bulan rüzgar ile birlikte büyüdü.

 Muğla Büyükşehir, Bodrum belediyeleri ve ormanı arayıp hemen ekiplerin gelmesini sağladım. Bu şiddetteki rüzgar eğer ters yönde etseydi Bodrum yarımadasında ne orman, ne ev kalırdı. Büyük şansımız var. Bodrum-Milas Karayolu şu anda dumanlar altında, eğer rüzgar aniden yön değiştirirse çok büyük facia yaşanabilir, dikkatli olup tedbiri ve ekipleri arttırmak gerekir" dedi.

YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, çöplük alanda dün akşam saatlerinde başlayan, makilik ve ormanlık alana sıçrayan yangın 12 saat sonra kontrol altına alınarak söndürüldü. Yaklaşık 1 hektarlık çöplük alanın yanında 1 hektarlık makilik ve ormanlık alanın da zarar gördüğü belirtilen yangınla ilgili soruşturma başlatıldı. 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?