banner39

Boğaz'da bir yangın daha

Geçtiğimiz günlerde Galatasaray Üniversitesi'nde çıkan yangından sonra şimdi de tarihi Müşir Fuat Paşa Yalısı'nın çatısında yangın çıktı

Güncel 10.04.2013, 07:12 10.04.2013, 11:27
Boğaz'da bir yangın daha

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstinye'de bulunan ve İstanbul Boğazı'nın en güzel yalılarından olarak bilinen tarihi Müşir Fuat Paşa Yalısı'nın çatısında yangın çıktı.

Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri ile çevre ilçelerden çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

İtfaiye ekiplerinin yaklaşık bir saatlik çalışması sonucu söndürülen yangın, yalıda hasara yol açtı.

Müşir Fuat Paşa Yalısı'nda yaşayan kimse olmadığı için ölen ya da yaralana olmazken, yangının ilk belirlemelere göre elektrik kontağından çıktığı bildirildi.

YALI HARABEYE DÖNDÜ

Müşir Fuat Paşa Yalısı'nda çıkan yangın sonrasında binanın kullanılamaz hale geldiği bildiriliyor. Yangın söndürme çalışmalarından sonra binanın koridorlarının ve odalarının itfaiyenin kullandığı su ile dolduğu görüldü.

Tarihi Müşir Fuat Paşa Yalısı'nda soğutma çalışmalarının tamamlanmasından sonra binadaki hasar da gün yüzüne çıktı. Binanın bir kısmının büyük hasar gördüğü gözlendi. Eşyaların kullanılamaz hale geldiği yangın sonrası, binanın koridorlarının da itfaiyenin sıktığı su ile dolduğu görüldü.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?