Boğaz'daki tekne faciasında ölü sayısı 25 oldu

Rumeli Feneri'ndeki facianın ardından denizde çıkarılan ceset sayısı 25 oldu

Boğaz'daki tekne faciasında ölü sayısı 25 oldu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul Boğazı’nda bu sabah bir balıkçı teknesinden denize bırakılan ağlara bir çocuğa ait cansız beden takıldı. Böylece Rumeli Feneri'ndeki facianın ardından denizde çıkarılan ceset sayısı 25 oldu. 12 kaybın aranmasına, denizde ve sahil kesiminde devam ediliyor.

Deniz faciasının ardından kayıpları bulmak için başlatılan çalışmalar sürüyor. Bugünkü arama çalışmaları AFAD, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Jandarma Sualtı Arama Kurtarma ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kurtarma Birliği ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleriyle sürüyor.

1 UÇAK, 1 HELİKOPTER, 1 GEMİ, 11 BOT, ÇOK SAYIDA UZMAN İNSAN GÜCÜ

Aramalarda 6'sı Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın olmak üzere toplam 11 bot, 1 uçak, 1 helikopter ve sonar araması bulunan Sahil Güvenlik Gemisi kullanılıyor.. AFAD, İBB ve Sarıyer Belediyesi ekipleri de aramalarını karada, sahil kesimlerinde sürdürüyor. Karadan yapılan aramaların Rumeli Feneri ile Demirci Köyü Uzunya Plajı arasındaki bölgede yoğunlaştırıldığı bildirildi. Arama çalışmalarına balıkçı tekneleri de destek veriyor.

BALIKÇI AĞINDAKİ ÇOCUK BEDENİ

Öte yandan bu sabah balık avlamaya çıkan Serhat Reis -1 adlı tekneden denize bırakılan ağlara sabaha karşı 17.00 sıralarında bir çocuğa ait cansız beden takıldı. Uzunya açıklarında Kıyı Emniyeti'ne bağlı deniz aracına verilen ceset Çayırbaşı limanına getirildi. Böylece faciada cansız bedenlerine ulaşılan mülteci sayısı 25'e yükseldi.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2014, 15:02
banner53
YORUM EKLE

banner39