banner15

Boğulmak üzere olan kişiyi mülteci çocuklar kurtardı

Suriyeli üç çocuk, Beşiktaş sahilinde denize giren, daha sonra hareketsiz kalan Abdulkadir K.'yi boğulmaktan kurtardı. Abdulkadir K., olay yerine gelen ambulans ile hastaneye kaldırıldı.

Boğulmak üzere olan kişiyi mülteci çocuklar kurtardı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriyeli mülteci üç çocuk, Beşiktaş sahilinde denize giren, daha sonra hareketsiz kalan Abdulkadir K.'yi boğulmaktan son anda kurtardı.

Beşiktaş’ta saat 09.00 sıralarında Üsküdar iskelesinin yanından denize giren Abdulkadir K., bir süre yüzdükten sonra denizde hareketsiz kaldı. Onun hareketsiz kaldığını gören Suriyeli çocuklar denize atladı, denizdeki kişiyi kurtararak kıyıya yaklaştırdı. Çocuklar Abdulkadir K.'yı kıyıya çıkaramayınca olay yerine Başbakanlık Çalışma Ofisi'nde bekleyen polisler geldi. Polisler denizdeki kişiyi sahile çıkararak sağlık ekiplerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri Abdulkadir K.'yı Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı.

Kurtarmaya katılan çocuklardan Abdullah, "Adam denizin üzerinde yüzüyordu. Birden hareketsiz kaldı. Bizde denize girerek adamı kurtardık. Ambulans geldi adamı aldı” derken İbrahim ise “Biz hareketsiz olduğunu görünce ölecek zannettik. Denize atladık, kurtardık" diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2016, 14:35
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48