banner39

Bombacıların başı PYD'nin elinde rehine

Miting ve Suruç saldırılarını gerçekleştiren iki ismin de PYD'nin elinde rehin olan bir grubun liderine bağlı olduğu belirtiliyor

Güncel 22.07.2015, 17:38 22.07.2015, 17:38
Bombacıların başı PYD'nin elinde rehine

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde 32 kişinin hayatını kaybettiği saldırıda canlı bomba olduğu ileri sürülen Ş.A.A.'nın, PYD’ye karşı savaşan “Dokumacılar” olarak da bilinen grubun üyesi olduğu 14 Ekim’de Suriye’ye geçtiği öne sürüldü.

Hürriyet'in haberine göre 5 Haziran’da Diyarbakır'daki HDP mitinginde 4 kişinin öldüğü bombalı saldırıyı gerçekleştiren Orhan G.’nin de bu grubun üyesi olduğunun tespit edildiği de iddialar arasında.

İkisi de Adıyamanlı olan Ş.A.A. ve Orhan G.’nin 14 Ekim 2014’te Suriye’ye geçtikleri birlikte PYD’ye karşı Tel Abyad'da IŞİD’e katılarak savaştıkları da gelen bilgiler arasında. Ş.A.A. ve Orhan G.’nin  komutanlarının yaralı olarak PYD’ye esir düştükten sonra Türkiye’ye döndükleri de iddia edildi.

Çoğunluğu Adıyamanlılardan oluşan ve 60 kişi olduğu tahmin edilen Dokumacılar Grubu’nun Tel Abdyad'da PYD'ye karşı savaştığı belirtildi. Tel Abyad'da karargahları bulunduğu öne sürülen Dokumacılar Grubu, PYD'ye karışı savaşırken büyük yenilgi aldığı belirtildi. Grubun komutanının PYD'ye esir düştüğü, bunun üzerine  Orhan G. ile Ş.A.A.'nın Türkiye geldiği ve bombalı saldırı düzenlediği ileri sürüldü.

Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?