banner15

Bozdağ: AK Parti Tayyip'in partisidir

Kongrede Divan Başkanı seçilen Adalet Bakanı Bozdağ Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partinin tek lideri olduğunu ve partinin halkın deyimiyle “Tayyip’in partisi” olduğunu söyledi

Bozdağ: AK Parti Tayyip'in partisidir

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

AK Parti 2. Olağanüstü Kongresi'nde partililere son kez Başbakan ve genel başkan olarak seslenen Ahmet Davutoğlu, "Sizlerle birlikte destansı başarılara imza attık. Daima birliğimizi, bütünlüğümüzü gözettik. Hamdolsun ki ilk günkü sözümüzde durduk, vaadimize sadık kaldık" dedi. Divan Başkanı seçilen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partinin tek lideri olduğunu ve partinin halkın deyimiyle “Tayyip’in partisi” olduğunu söyledi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun sözlerinin satır başları şöyle:

Ak Parti kongresinin hayırlı olmasını diliyorum. Aziz dava arkadaşlarım, kurucu liderimiz saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra ikinci genel başkanı olduğum kongrede, 'bu bir vefa kongresidir' demiştim. O gün verdiğimiz sözü namus bildik.

O günden beri ahdimize, akdimize sadık kaldık. Partimizin ve cumhurbaşkanımızın hukukunu büyük bir özenle koruduk.

Sizlerle birlikte destansı başarılara imza attık. Daima birliğimizi, bütünlüğümüzü gözettik. Hamdolsun ki ilk günkü sözümüzde durduk, vaadimize sadık kaldık.

BOZDAĞ: AK PARTİ TAYYİP'İN PARTİSİDİR

AK Parti 2. Olağanüstü kongresinde Divan Başkanı seçilen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, salonda bir konuşma yaptı. Bakan Bozdağ, “AK Parti’nin tek lideri vardır o da Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

Bekir Bozdağ'ın konuşmasının satır başları şöyle:

Sayın Cumhurbaşkanım, biliyoruz ki fiziken aramızda olamasanız da manen aramızdansınız. Halkımızın dediği gibi partimiz, “Tayyip’in partisidir” ve “Tayyip’in partisi” olarak kalmaya devam edecektir.

Sayın Cumhurbaşkanımızı AK Parti’den ayrı düşünmek mümkün değildir. AK Parti'nin tek lideri vardır o da Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bundan sonra da olduğu gibi seçilmiş cumhurbaşkanı ile başbakanın uyumlu çalışması Türkiye’nin gücüne güç katacaktır.

Sayın Cumhurbaşkanım yolun yolumuzdur davan davamızdır.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2016, 13:40
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48