banner15

Brüksel'den gelecek THY yolcuları güvenli bölgede

Patlama sırasında yolcuların alımının bittiği kalkış izni bekleyen THY uçağı güvenli bölgeye tahliye edildi

Brüksel'den gelecek THY yolcuları güvenli bölgede

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Brüksel'de sabah meydana gelen patlamanın yaşandığı saatlerde yolcu alımını bitiren ve körükten ayrılan, Türk Hava Yollarının Bürüksel- İstanbul seferini yapan A 321 tipi TK 1942 sefer sayılı uçak, Brüksel Havalimanı'ndan kalkamadı.

THY'nin Brüksel - İstanbul seferini yapan TK 1942 sefer sayılı uçağı intihar saldırısının meydana geldiği Brüksel'deki Zaventem Havalimanı'ndan kalkış yapamadı. Patlamanın, uçağa yolcu alımından kısa süre sonra meydana geldiği öğrenildi. Uçağın ne zaman kalkacağı henüz belli olmazken, Türk Hava Yollarının İstanbul- Bürüksel seferini yapan uçağı da Amsterdam’a yönlendirildi. Uçak saat 08.24'de İstanbul'dan kalkmıştı.

'UÇAK BOŞALTILDI'

THY patlama sırasında apronda olan uçakla ilgili açıklama yaptı. THY'den yapılan açıklamada şöyle denildi: "TK 1942 sefer sayılı Brüksel-İstanbul seferinin ekibi ve yolcuları ilgili otoriteler koordinasyonunda uçaktan boşaltılmış olup havalimanında güvenliği sağlanan bölgeye alınmaktadır."

TÜRKİYE'DEN KALKAN UÇAK LİEGE ŞEHRİNE YÖNLENDİRİLDİ

THY yetkililerinden alınan bilgiye göre İstanbul- Brüksel seferini yapan TK-1937 sefer sayılı uçak saat 08.27’de Atatürk Havalimanı’ndan kalktı. Yerel saatle 10.27’de Brüksel’deki Zevantem Havalimanı’nda olması gereken THY uçağı havadayken, Zevantem’de meydana gelen patlamalar nedeniyle önce yedek hava meydanı Liege’e , daha sonra da Amsterdam Havalimanı’na yönlendirildi.

ÜÇ SEFER İPTAL EDİLDİ

Türk Hava Yolları'nın Atatürk Havalimanı'ndan İstanbul-Brüksel seferini yapacak iki seferi Zevantem Havalimanı'ndaki patlama üzerine iptal edildi. Saat 11.50'de İstanbul'dan kalkması planlanan TK 1943 ve saat 14.40 TK 1939 sefer sayılı uçuşları iptal edildi. Bu arada Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan saat 09.40'ta kalkması planlanan TK 1945 sefer sayılı Brüksel uçuşu da iptal oldu.


Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2016, 13:20
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48