Bugün ve 30 Ağustos'ta Vatan Caddesi kapalı

Zafer Bayramı kutlamaları ve provaları sebebiyle bugün ve 30 Ağustos günü Avrupa yakasında bazı yollar kapalı olacak

Bugün ve 30 Ağustos'ta Vatan Caddesi kapalı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

30 Ağsutos Zafer Bayramı provası sebebiyle bazı yollar trafiğe kapatıldı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada vatandaşların alternatif yolları kullanması istendi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü 30 Ağustos Zafer Bayramı provası sebebiyle bugün bazı yolların araç trafiğine kapatılacağını açıkladı. Kapatılacak yollar ise şöyle; Topkule, Mahmutbey Köprüsü, Vatan Caddesi ve Vatan Caddesine çıkan bütün yollar, Topkule, Mahmutbey Köprüsü, Vatan Caddesi, Oğuzhan Caddesi, Millet Caddesi, Topkapı, Edirnekapı Kavşağı, Vatan Caddesi kesişim noktası, Mahmutbey Yolu, Topkule, Mahmutbey Köprüsü ile Sultançiftliği Kavşağı arasında kalan yol, Mahmutbey Köprüsü – Habipler Yolu.

Açıklamada, araç trafiğine kapatılan yollar için önerilen alternatif güzergahlar ise şöyle sıralandı; D 100 Karayolu'ndan Vatan Caddesi'ne gidecek olan sürücülerin Haliç Tüneli, Edirnekapı, Fevzipaşa Bulvarı, Aksaray şeklinde veya Haliç Tüneli, Ayvansaray ışıklardan Balat Yolu'nu takiben Unkapanı ve Sirkeci istikametini kullanmaları, E-80 Karayolunu kullanacak sürücülerin, Milliyet Gazetesi karşısından TEM istikametini kullanmaları, Sahil Yolu'nu kullanacak sürücülerin sahil güzergâhından, Yenikapı – Kumkapı -Sirkeci istikametini kullanmalarını, Vatan Caddesini kullanarak Fatih İlçesindeki hastanelere gelecek olan gerek ambulans sürücüleri, gerekse diğer sürücülerin sahil yolunu tercih ederek Samatya'dan Cerrahpaşa, Çapa, Haseki veya Bezmi Alem Hastanesi'ne intikal etmeleri, Fatih istikametinden aynı gerekçelerle hastanelere intikal edecek sürücüler Atatürk Bulvarı - Aksaray ve Millet Caddesi güzergâhını kullanmaları gerekmektedir.

Provaların yapılacağı Vatan Caddesi ve çevresinde polis ekipleri ayrıca güvenlik önlemi de aldı. Bir polis helikopteri de havadan alanı kontrol etti.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2013, 10:49
banner53
YORUM EKLE

banner39