Burak Can'ın katil zanlısı yakalandı

İçişleri Bakanlığı, Burak Can Karamanoğlu cinayetinin failinin, olayda kullandığı silahla birlikte yakalandığını bildirdi.

Burak Can'ın katil zanlısı yakalandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İçişleri Bakanlığı, Burak Can Karamanoğlu'nun katil zanlısının olayda kullanılan silahla yakalandığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Karamanoğlu'nun, Gezi Parkı odaklı olaylarda yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın cenaze töreni sonrası gerçekleştirilen yasa dışı gösterilerde öldürüldüğü hatırlatıldı. 

Karamanoğlu cinayetinin failinin olayda kullanılan silahla yakalandığı belirtilen açıklamada, "Burak Can Karamanoğlu'nun ölümüne sebep olan kurşunun ele geçirilen silahtan atıldığı kriminal laboratuvar incelemesiyle tespit edilmiştir" ifadesine yer verildi.

Cinayetin failleri O.K ile V.G'nin de bulunduğu 9 kişi, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirildi.

Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Mesut Erdinç Bayhan tarafından ifadesi alınan O.K ve V.G,  tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

Bu arada, O.K ve V.G'nin de aralarında bulunduğu 9 kişinin, Okmeydanı'ndaki olaylarla ilgili yürütülen ayrı bir soruşturma kapsamında da savcılıkça ifadeleri alındı. 

BABA HALİL KARAMANOĞLU: BİR NEBZE OLSUN RAHATLADIK

Burak Can Karamanoğlu'nun babası Halil Karamanoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, acılarının olduğunu ancak cinayetin failinin yakalanmasının kendilerini sevindirdiğini söyledi.

Oğlunun acısını yüreklerine gömdüklerini, acıyı dışa vermediklerini belirten Karamanoğlu, şöyle konuştu:

"Yakalanması yüreğimize su serpti, biraz rahatladık. Hiç olmazsa faili yakalanmış oldu. Allah razı olsun devlet erkanından, Başbakan'dan, İstanbul Emniyet Müdürü'nden, tüm emniyet teşkilatından. Herkese teşekkür ediyorum. Allah razı olsun hepsinden. Bütün sıkıntımız gitti, acı bizim tabi ki ama bir nebze rahatladık. Faili meçhul kalmadı, yakalandı, devletimiz sağ olsun, failini yakaladı."

 

 

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2014, 19:32
banner53
YORUM EKLE

banner39