banner39

Bütün camilerde 18 Mart şehitlerine dua

Çanakkale Zaferi’nin 100’üncü yılında Türkiye genelindeki bütün camilerde 18 Mart günü sabah namazında dua edilecek

Güncel 17.03.2015, 12:52 17.03.2015, 12:52
Bütün camilerde 18 Mart şehitlerine dua

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

18 Mart günü sabah namazında aynı anda 81 il ve 957 ilçe olmak üzere tüm yurtta Çanakkale Şehitlerinin aziz ruhları için eller duaya açılacak, yüz binlerce insan aynı anda tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anacak.

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı münasebetiyle Diyanet İşleri Başkanlığı, Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 81 ilde Çanakkale Şehitleri için özel bir program düzenliyor.  Tüm yurtta 18 Mart günü sabah namazında aynı anda Çanakkale Şehitlerinin aziz hatıraları için anma programı düzenlenecek. Her il ve ilçenin merkezi bir camisinde sabah namazında gerçekleşecek olan programda, Kuran’ı Kerim başta olmak üzere tekbirler, tehliller, salat-ü selamlar getirilecek, kasideler ile aziz şehitlerin ruhları şad edilecek.

Tüm yurtta gerçekleşecek şehitleri anma programında eller dua için açılacak, yüz binlerce insan aynı anda tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anacak.

Sabah namazı ile başlayacak Çanakkale Şehitleri’ni anma programlarında vatandaşlara Çanakkale savaşında askerlerin yediği buğday çorbası, üzüm hoşafı ile ekmek ikram edilecek.

Şehit düşen askerlerin çoğunluğunun yaşlarının 13-20 arasında olduğu Çanakkale’de, Şehitleri Anma programına da gençlerin yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?