'Çakıcı skandalı'na yedi tutuklama

Edirne'de 'Organize suç örgütü liderliği'nden hükümlü bulunan Alaattin Çakıcı'nın hastanede oda kapısını kapatmayan yedi memur tutuklandı

'Çakıcı skandalı'na yedi tutuklama

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Edirne Yüksek Güvenlikli F Tipi Kapalı Cezaevi'nde cezasını çeken hükümlü Alaattin Çakıcı'nın tedavi için götürüldüğü hastanede, mahkum koğuşunun güvenlik kapısını açık bıraktığı iddiasıyla 7 infaz koruma memuru tutuklandı.

Adalet Bakanlığı Müfettişleri Edirne'deki cezaevlerinde yatan hükümlü ve tutukluların tedavi edilmek için kaldıkları Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi mahkum koğuşunda denetleme yaptı. Müfettişler denetim ve güvenlik kamerası incelemesinde halen hükümlüler Alaattin Çıkıcı ve Hasan Heybetli'nin kaldığı mahkum koğuşundaki 2 güvenlik kapısından birisinin açık bırakıldığını belirleyerek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Önceki gün Başsavcı Savran tarafından ifadeleri alınan infaz koruma memurları Ş.Y., S.T., E.M., Z.Y., İ.S., M.G.Ş. ve G.A. ise iddiaları kabul etmedi.

Başsavcı Muhammet Savran tarafından ifadeleri alınan 7 infaz koruma memurunu daha sonra tutuklama talebiyle Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevk edildi.

Edirne Sulh Ceza mahkemesi tarafından da ifadeleri alınan 7 infaz koruma memuru, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Bu kararın ardından soruşturmayı yürüten Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Savran, karara Kırklareli Sulh Ceza Mahkemesi'ne itiraz etti.

Dosyayı inceleyen Kırklareli Sulh Ceza Mahkemesi başsavcılığın itirazı haklı görerek Edirne Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi'nde görevli 7 infaz koruma memurun tutuklanmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2015, 15:54
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35