banner15

Californialılar ABD'den ayrılmak istiyor

Trump'ın kazanmasıyla sonuçlanan tarihi seçimin ardından sosyal medyada #CalExit etiketiyle yeni bir kampanya başlatıldı. Californialılar, eyaletlerinin ABD'den çıkıp bağımsız olmasını savunuyor.

Californialılar ABD'den ayrılmak istiyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD seçimlerini Donald Trump'ın kazanması özellikle Demokratların güçlü olduğu eyaletlerde büyük bir şoka yol açtı. Washington'a en fazla delege gönderen eyalet olan California'da yaşayanlar, sosyal medyada ABD'den ayrılma kampanyası başlattı.

#CalExit etiketiyle Twitter üzerinden başlatılan kampanyada, Californialı seçmenler eyaletin Birleşik Devletler'den ayrılmasını istiyor.

BENİM BAŞKANIM DEĞİL

Eyaletin dünyada altıncı büyük ekonomi olduğunu söyleyen seçmenler, binlerce mesaj attı.

Seçim sonuçlarına en büyük itirazların yapıldığı California'da başlayan eylemler sonrası sosyal medyadan tepkiler de gecikmedi.

Benim Başkanım Değil #NotMyPresident etiketiyle yüzlerce insan itirazlarını dillendirdi. Santa Barbara'da Meksika bayrağı taşıyan protestocular Trump kuklasını yakarken Los Angeles'ta da öğrencilerden oluşan gruplar gösteri düzenledi. Protesto gösterileri sırasında çok sayıda yaralanma olduğu bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2016, 17:55
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35