banner39

Cami-cemevi protestosuna müdahale

Cami-Cemevi Projesi'ne karşı çıkan bazı grupların eylemleri bu akşam da sürdü. İstanbul ve İzmir'de gösteriler düzenlendi, gösterilerde arbede yaşandı

Güncel 09.09.2013, 09:32 09.09.2013, 10:07
Cami-cemevi protestosuna müdahale

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul ve İzmir'de, Cami-Cemevi Projesinden rahatsız olan grupların düzenlediği gösterilerde olaylar çıktı. İzmir'de ve İstanbul'da yapılan eylemlerde polis ile göstericiler arasında arbede çıktı.

İzmir'de çeşitli sosyal paylaşım siteleri üzerinden toplanan yaklaşık 500 kişi, saat 20.00 sıralarında, Alsancak Kıbrıs Şehitleri üzerinde bir araya geldi.

Kıbrıs Şehitleri'nden Alsancak Limanı'na Kordon Boyu'ndan Plevne Bulvarı'na oradan da Şair Eşref Bulvarı'ndan da Basmane Meydanı'na gelen topluluk, buradan da AK Parti İlçe binasına yürümek istedi. Yürüyüşe engel olmak isteyen polis ile grup arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. Bu sırada gruptan bazılarının polise yumurta attığı görüldü. Yapılan görüşmeler sonucunda polis grubun basın açıklaması yapmasına izin verdi.

AK Parti İlçe binası önünde toplanan grup adına Didem Tosun basın açıklaması yaptı.

Tosun, AK Parti'nin kendilerini asimile etmeye çalıştığını ileri sürüp, inançlarına karışmamaları gerektiğini söyledi.

İSTANBUL'DA DA EYLEM VARDI

Bir grup da İstanbul'da Sultangazi Gazi Mahallesi İsmet Paşa Caddesi'nde toplandı.

Çöp konteynerlarını devirip barikat kuran ve ateş yakan yaklaşık 100 kişi İsmet Paşa Caddesi'ni trafiğe kapattı. Bunun üzerine polis biber gazı ve tazyikli su ile gruba müdahale etti. Polisin müdahalesine taş atarak karşılık veren grup ara sokaklara kaçtı.

Polis ve göstericiler arasındaki kovalamaca ara soaklarda devam etti.

Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?