banner39

Çamlıca direkleri gidiyor yerine 'Kule' geliyor

İstanbul Çamlıca Tepesi'ndeki radyo televizyon vericilerinin tamamı kaldırılıyor. Yerine bütün vericileri tek çatı altında toplayacak kule geliyor. Kulenin yapımına başlandı

Güncel 15.10.2015, 09:27 15.10.2015, 09:39
Çamlıca direkleri gidiyor yerine 'Kule' geliyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Çamlıca’daki radyo ve televizyon vericilerini ana vericide toplayacak olan dev kulenin yapımı için çalışmalara başlandı.

Büyük Çamlıca'da dağınık halde bulunan radyo ve televizyon vericilerinin tek bir noktada toplanması için yapılan çalışmalarda sona gelindi. İhaleyi kazanan Sarıdağlar İnşaat dev kulenin inşaatına başladı. Kule inşaatının yapılacağı Küçük Çamlıca tepesinin deniz seviyesinden yüksekliği 229 metre olarak hesaplandı.

Toplam 365,5 metre uzunluğunda olacak kulenin 163 metresi anten yüksekliği, kalan 202.50 metresi ise betonarme yapı olacak. Bu kısımda ofisler, mağazalar, restoranlar ve seyir kulesi yer alacak. Vatandaşlar kuleyi 08.00-23.00 saatleri arasında ziyaret edebilecek.Daha önce kule ile ilgili açıklama yapan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "Kule, şehrin simgelerinden biri haline gelecek. İstanbul'un siluetine de katkıda bulunacak. Bu güzel ve önemli projenin yapım maliyeti bakanlığımız tarafından karşılanacak" ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (0)
21
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?