banner39

Çankaya Köşkü'nde Davutoğlu oturacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, '864 rakımlı tepe' olarak da bilinen Çankaya Köşkü'nde oturmayacağını, oranın başbakanlık olarak kullanılacağını açıkladı

Güncel 03.09.2014, 10:06 03.09.2014, 10:06
Çankaya Köşkü'nde Davutoğlu oturacak

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kendisinin Atatürk Orman Çiftliği’ndeki (AOÇ) yeni yapılan binayı kullanacağını söyledi. Türkiye Cumhuriyeti’nin 91 yıllık geleneğinde bu önemli değişiklik sonrası bugüne kadar 11 cumhurbaşkanına ev sahipliği yapan Çankaya Köşkü’nü ise Başbakan Ahmet Davutoğlu ve başbakanlık bürokrasisi kullanacak.

Erdoğan, Azerbaycan ziyareti öncesi Esenboğa Havalimanı’ndan hareketinden önce gazetecilerin sorularını cevaplarken, “İkamet adresiniz neresi olacak,  yeni bina Başbakanlık tarafından mı, Cumhurbaşkanlığı tarafından mı kullanılacak” sorusu üzerine, şu anda oturduğu yerin ikâmet adresi olduğunu belirterek şöyle devam etti: Henüz yeni ikamet adresim, şöyle ifade edeceğim, Sayın Cumhurbaşkanımızın oturduğu yerden ayrılmasıyla orada bir süre daha oturmaya devam edeceğiz. Daha sonra da inşallah yeni yapılan binalara Cumhurbaşkanlığı olarak taşınmayı planlıyoruz. Şu andaki Cumhurbaşkanlığı binasına da aynı zamanda tabii ki konutlarına da Başbakanımızın aynı şekilde taşınmasını aramızda planlamış durumdayız.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?