banner39

Çankaya Köşkü'nde yoğun trafikli gün

Cumhurbaşkanı Gül, bugün Başbakan Erdoğan'ı, MİT Müsteşarı Fidan'ı ve KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu'nu kabul edecek

Güncel 16.01.2014, 09:31 16.01.2014, 09:31
Çankaya Köşkü'nde yoğun trafikli gün

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Gül'ün, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile yapacağı görüşmede paralel devlet iddiaları çerçevesindeki gelişmelerin, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile yapacağı görüşmede ise ağırlıklı olarak Paris'teki üç PKK'lı kadınının cinayetiyle ilgili bugüne kadar elde edilen bilgiler üzerinde durulması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Gül, bugün, Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nu resmi törenle karşılayacak.

FİDAN KÖŞKE ÇIKIYOR

Gül, Kıbrıs politikası çerçevesinde Eroğlu ile yapacağı görüşmelerin ardından devlet günü programına geçecek.

Gül, saat 14.00'de MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı kabul edecek. MİT, Paris'teki üç PKK'lı kadın cinayetiyle ilgili ortaya çıkan ses kayıtları konusunda şu açıklamayı yapmıştı:

"Son günlerde basın yayın organları ve sosyal medyada yer alan bazı ses kayıtları ve belgeler aracılığı ile Teşkilatımızın Paris'te öldürülen PKK'lılar konusu ile ilişkilendirilmeye çalışıldığı görülmektedir. Söz konusu yayınların, Çözüm Süreci'nde aktif rol üstlenen Teşkilatımızı yıpratmaya ve bu süreçte görev alan personeli deşifre ederek görevlerini yapamaz hâle getirmeye yönelik bir operasyon olduğu değerlendirilmektedir. Sakine Cansız, Leyla Şaylemez ve Fidan Doğan cinayetleriyle Teşkilatımızın kesinlikle bir ilgisi bulunmamaktadır. Bununla birlikte söz konusu iddialar ile ilgili iç bünyemizde gerekli idari soruşturma başlatılmıştır. 
Teşkilatımız 2937 sayılı yasa ile kendisine verilen görevi kanunlar çerçevesinde yerine getirmekte olup, bundan sonra da görevini bu çerçevede sürdürmeye kararlılıkla devam edecektir."

Bugünkü görüşmede Fidan'ın Gül'e, bu konuda kapsamlı istihbarat sunumunda bulunması bekleniyor.

BAŞBAKAN'DA KÖŞKE ÇIKIYOR

Gül, saat 16.00'da ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı kabul edecek. Bu görüşmenin ana gündem maddesini paralel devlet iddiaları çerçevesinde yaşanan gelişmeler ile HSYK düzenlemesinin oluşturması bekleniyor.

Akşam saatlerinde Türkiye Müteahhitler Birliği Yeni Genel Binası'nın Açılış Töreni ve Resepsiyona katılacak olan Gül, daha sonra İstanbul'a hareket edecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?