banner39

Çatlı'nın arkadaşına infaz

Abdullah Çatlı'nın yakın arkadaşı olan ve Asala operasyonlarına katıldığı iddia edilen Hakkı Yeşilkağıt öldürüldü.

Güncel 06.07.2018, 09:30 22.01.2020, 11:53
Çatlı'nın arkadaşına infaz

Susurluk'taki trafik kazasında hayatını kaybeden Abdullah Çatlı'nın yakın arkadaşı olan ve Asala operasyonlarına katıldığı için hedef haline gelen Hakkı Yeşilkağıt öldürüldü.

Susurluk'taki trafik kazasında ölen Abdullah Çatlı 'nın ekibinde yer aldığı belirtilen Hakkı Yeşilkağıt Hollanda'da öldürüldü. Hollanda'nın Tilburg kentinde kimliği belirsiz maskeli 2 kişi tarafından kurşunlanarak öldürülen Yeşilkağıt'ın, Çatlı'yla birlikte yurtdışında operasyonlara katıldığı belirtildi. Fırat haber ajansının haberine göre önceki gün işlenen cinayetle ilgili araştırmasını sürdüren Hakkı Yeşilkağıt, Hollanda’nın Tilburg kentinde kimliği belirsiz maskeli 2 kişi tarafından arabasından ineceği sırada kurşunlanarak öldürüldü.

Hollanda polisinin Hakkı Yeşilkağıt’ın katil zanlılarının yakalanması konusunda geniş çaplı bir operasyon başlatırken, Yeşilkağıt'ın, 1985'e kadar Çorum'da ülkücü camia içerisinde yer aldığı, daha sonra Hollanda'ya yerleşti.

Uzun süre Hollanda Türk Federasyonu'nda görev yapan Yeşilkağıt'ın ASALA'ya yönelik Çatlı'nın ekibinde yer aldığı, bu yüzden bazı kesimlerin hedefi haline geldiği ileri sürüldü.

Abdullah Çatlı'nın arkadaşı Yeşilkağıt dün Çorum'da toprağa verilirken, Yeşilkağıt'ın cenazesine MHP Çorum Merkez İlçe Başkanı Şükrü Günaydın, Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Akif Aras da katıldı.

banner53
Yorumlar (0)
18
kapalı
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?