Cavcav İmam Hatip benzetmesi için özür diledi

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, sakal yasağı için yaptığı İmam Hatip benzetmesinden dolayı özür diledi.

Cavcav İmam Hatip benzetmesi için özür diledi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, Gençlerbirliği futbolcularına getirilen "sakal yasağına" ilişkin yaptığı "Burası İmam Hatip mi?" ifadesinden dolayı özür diledi.

Cavcav, "Futbolcularımıza sakal bırakmayı yasakladığıma dair bir açıklama yaptım. Ancak ses getiren bu açıklama, maalesef sürçülisan ederek kullandığım 'imam-hatip' ibaresi yüzünden amacını çok aşan, çarpıtan, ideolojik ve siyasi boyutlu yorumlara sebep oldu" değerlendirmesinde bulundu.

"Kuşkusuz, bu topraklarda ve dolayısıyla Gençlerbirliği Spor Kulübünde futbol oynayan her kişi, Anayasa hükümleri doğrultusunda kılık kıyafet özgürlüğüne sahiptir" değerlendirmesinde bulunan Cavcav, şöyle devam etti: Dini değerler dokunulmazdır. Bu hak ve özgürlüklere yaşamım boyunca saygı duydum ve duyacağım. Hoşlanmadığım husus ise gençlerin kendilerini ilginç moda akımlarına kaptırarak değişik saç-sakal uygulamalarıyla kanımca pek şık olmayan görüntülere bürünmesidir. Elbette Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanı olarak buna da müdahale etme ve müeyyide tatbik etme arzum ve hakkım bulunmamaktadır.

"ÖZÜR DİLERİM"

Tek amacının, "sadece bir baba ve bir dede olarak, ideolojik ya da siyasi hiçbir öge barındırmaksızın, gençlere örnek olan futbolcuları, görünümlerine daha özenli davranmalarını tavsiye etmek" olduğunu kaydeden Cavcav, "Kullandığım 'imam-hatip' ibaresi yüzünden rencide olanlar varsa, bu amacını aşan yanlış benzetme nedeniyle özür dilerim" ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2014, 18:18
banner53
YORUM EKLE

banner39