banner39

Çavuşoğlu, Bangladeş Başbakanı ile görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Bangladeş'te Başbakan Şeyh Hasina ile bir araya geldi.

Güncel 24.12.2020, 10:22 24.12.2020, 11:34
Çavuşoğlu, Bangladeş Başbakanı ile görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Bangladeş'te Başbakan Şeyh Hasina ile görüştüğünü duyurdu. 

Bakan Çavuşoğlu, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: 

"Başbakan Şeyk Hasina'ya Cumhurbaşkanımız @RTErdogan'ın selamlarını ilettik. Büyükelçilik binamızın inşasına destekleri için teşekkür ediyorum. Sürdürülebilir kalkınmasıyla Güney Asya'nın yükselen yıldızı Bangladeş 'Yeniden Asya' girişimimizin en önemli ortaklarından."

Türkiye'nin "Yeniden Asya" girişimi

Türkiye, çok boyutlu bir dış politika yaklaşımı olan "Yeniden Asya" dahilinde, Türkiye ile Asya ülkeleri arasında ticaret, yatırım, eğitim, savunma sanayi, teknoloji, kültür ve siyaset alanlarında diyaloğun artırılmasına büyük önem atfediyor. Yeniden Asya yaklaşımı ile Türkiye'nin finansal yatırımlarının coğrafi dağılımını çeşitlendirmesi, özel sektörün ticaret kapasitesinin genişletilmesi, akademik işbirliğinin geliştirilmesi ve sosyal etkileşimin artırılması amaçlanıyor. Bangladeş, canlı ekonomisi ve genç nüfusu ile Türkiye'nin Yeni Asya Girişimi'ndeki kilit ortaklarından biri olarak öne çıkıyor.

banner53
Yorumlar (0)
20
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?