banner15

Çavuşoğlu ile Kerry Halep'i görüştü

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşı Kerry ile telefonda görüştü.

Çavuşoğlu ile Kerry Halep'i görüştü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşı Kerry ile telefonda görüştü. Kerry'ye, Halep'teki ateşkesin rejim ve destekçileri tarafından ihlal edildiğini söyleyen Çavuşoğlu, Türkiye'nin sivillerin tahliyesi için temaslarını sürdüreceğini belirtti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile telefonda görüştü.

ABD tarafının talebiyle gerçekleşen görüşmenin başında Kerry, 10 Aralık'ta İstanbul'da düzenlenen terör saldırısı nedeniyle Çavuşoğlu'na taziyelerini iletti.
Aynı terörist örgüt

Söz konusu saldırının terör örgütü TAK tarafından üstlenildiğine işaret eden Bakan Çavuşoğlu, TAK ve PYD/YPG ile PKK arasında hiçbir farkın bulunmadığını ve hepsinin "aynı terörist örgüt" olduğunu vurguladı.

Mevlüt Çavuşoğlu, başta Halep olmak üzere Suriye'deki güncel gelişmelerin ve siyasi çözüm çabalarının da ele alındığı görüşmede, özellikle Halep'ten sivil halkın tahliyesi konusunun önemini vurguladı.

Dün üzerinde mutabık kalınan ateşkesin rejim ve destekçileri tarafından ihlal edildiğine dikkati çeken Çavuşoğlu, Türkiye'nin sivillerin tahliye edilmesi için temas ve gayretlerini kararlılıkla sürdürdüğünü de belirtti.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2016, 19:37
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48