banner39

Çelik: Kıdem tazminatından kimse memnun değil

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, çalışanların yüzde 8'inin kıdem tazminatını hak edebildiğini, çalışanların da kıdem tazminatı fikrinden memnun olmadığını dile getirdi

Güncel 02.08.2012, 15:44 02.08.2012, 15:44
Çelik: Kıdem tazminatından kimse memnun değil

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Toplu İş İlişkileri Yasası'yla ilgili düzenlemenin TBMM'ye getirildiğini, sosyal taraflarla uzlaşı sağlandığını ancak düzenlemenin hala yasalaştırılamadığını belirtti.

Çelik, kıdem tazminatı konusuna da, çalışanların sadece yüzde 8'inin kıdem tazminatını hak edebildiğini, mevcut uygulamadan işverenin de çalışanın da memnun olmadığını dile getirdi.

Konunun yıllardır konuşulduğunu, tartışıldığını belirten Çelik, ''Toplu İş İlişkileri Yasası yasalaşmadan, sosyal taraflarla yine bu salonda, bir masa etrafında oturmadan kıdem tazminatı konusunu gündemimize almayacağımızı defalarca ifade ettik'' dedi.

Faruk Çelik, taşeron işçileri sorununun Türkiye'de ciddi boyutlara ulaştığını ifade eden Çelik, bu konuda taslak çalışmanın tamamlandığını aktardı. Çelik, ''Günümüz dünyasında modern köleliğe, emeğin istismarına izin vermeyecek bir düzenlemeyi mutlak suretle gerçekleştirmemiz gerekiyor'' diye konuştu.

Çalışmaya son şeklinin verildiğini belirten Çelik, ''Ana hedef 2023 yılında işsizliğin yüzde 5'lere çekildiği bir Türkiye çalışma hayatını gerçekleştirmek'' dedi.

 

banner53
Yorumlar (0)
11
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?