banner15

Çelik'ten Avrupa'ya sitem

Ömer Çelik, "Avrupalı dostlarımız bir cümleyle yanımızda olduklarını belirtirken 9 cümleyle Türkiye karşıtlığını belirtiyor bu kabul edilemez!" dedi.

Çelik'ten Avrupa'ya sitem

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, JW Marriott Otel'de AB büyükelçileri ile bir araya geldi.

Çelik basına yaptığı konuşmada, "Avrupalı dostlarımız bir cümleyle yanımızda olduklarını belirtirken 9 cümleyle Türkiye karşıtlığını belirtiyor bu kabul edilemez!" dedi.

Dokunulmazlıklarla ilgili yaptığı açıklamada Çelik, "Türkiye'de dokunulmazlık belli milletvekillerine dönük olarak kaldırılmadı, tüm vekiller için kaldırıldı." dedi.

ÇElik'in konuşmasındaki ana başlıkla şu şekilde:

 "AB artık PKK konusundaki çeşitli kurumlarının çifte standartlarına bir düzen getirmelidir. Belçika'daki bir mahkemenin PKK'yı bir terör örgütü olarak tanımayan kararı doğrudan Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'ne saldırıdır."

 (İfade vermeye gitmeyen HDP'lilere operasyon) Bir kişinin milletvekili olarak seçildikten sonra terör faaliyeti yapması hususunda bir serbestiyet var diye bir ilke yoktur. Burada terör propagandası yapan, teröre destek veren ve ifadeye çağrıldığı halde gitmeyenler hakkında işlem yapıldı. Nitekim çoğunun dosyasına bakalım, birçoğu da serbest bırakıldı. Eğer burada bir partiye dönük hasmane bir tavır söz konusu olsaydı o zaman biz parti kapatmalara karşı olan bir parti olmazdık. Biz her zaman söyledik, 'Biz parti kapatmalara karşıyız' dedik."

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2016, 12:45
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35